Büyükşehir’den Elanur’a eğitim teşviki

Büyükşehir’den Elanur’a eğitim teşviki

İzmir Kemalpaşa Merkez İlkokulu öğrencisi 10 yaşındaki Elanur Akıncı’nın başarısını teşvik edilmesi amacıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi Şubat ayı üçüncü birleşiminde başkanlık önergesi olarak meclis gündeminde yer aldı.

14 Şubat 2020 - 19:22

Didar DEMİRCİ - Tüm Türkiye’yi matematik zekasıyla gururlandıran Elanur Akıncı, Uluslararsı Caribou Matematik yarışmasında 7 bin 328 kişi arasından birinci çıkması İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından ödüllendirilecek. Kemalpaşa Merkez İlkokul öğrencisi Akıncı’ya Büyükşehir Bütçesinden 5 adet cumhuriyet altını ya da değerinde para ile ödüllendirilmesi kararı Bütçe Komisyonuna oy birliği ile gitti. Komisyon değerlendirmesi sonucu Elanur’a İzmir Büyükşehir Belediyesinden eğitim teşviki olarak maddi destek verilecek.


Ak Parti Grubundan Kemalpaşa Meclis Üyesi Çile Özkul, Elanur’un Büyükşehir’den başka istekleri olduğunu da dile getirdi. Özkul, “Öğrenciler sınıflarına bilgisayar, okulun etrafına çit yapılmasını ve sınıf arkadaşlarına da 40 adet bisiklet istiyorlar” dedi.

Elanur’un isteklerine karşılık İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Bütçe komisyonunun bu istekleri de değerlendirerek konuyu ele almalarını istedi. Ayrıca Başkan Soyer, “Elanur’un başarısının ödüllendirilmesine vesile oluyoruz. Ben kendisinin gözlerinden öpüyorum ve teşekkür ediyorum” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir’e yine çamur yağdı
İzmir’e yine çamur yağdı
Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur vefat etti!
Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur vefat etti!