Büyükşehir’den yerel basına can suyu

Büyükşehir’den yerel basına can suyu

İcra ilanlarının yerel gazetelerde yayınlanması zorunluluğunu ortadan kaldıracak düzenleme henüz hayata geçmese de yoğun tepkilere neden oldu. 

09 Temmuz 2019 - 12:36

Çiğdem CANPOLAT - İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ise bu düzenlemeyi beklemeden yerel basını destekleyecek ve düzenlemeden olumsuz etkilenmelerini önleyecek bir model geliştirdi. Geçtiğimiz günlerde İzmir’deki günlük yerel gazeteleri ziyaret ederek yerel basın destek modelini açıklayan Tunç Soyer’in bu modeli İzmir Büyükşehir Belediye Meclisinin de gündemine geldi.


Adalet Bakanlığı tarafından hazırlanan ve resmi ilan statüsünde olan icra ilanlarının yaygın/yerel gazetelerde yayımlanma zorunluluğunun kaldırılmasını öngören Yargı Reformu Strateji Belgesi'ne karşı yerel basını destekleyecek önemli bu önemli önerge Büyükşehir Meclisinde tartışmaya açıldı. Başkan Soyer’in önergesi Yargı Reformu Strateji Belgesinden olumsuz etkilenecek Yerel basın kuruluşlarını desteklemeyi amaçlıyor.

Önerge hakkında konuşan Başkan Soyer, Büyükşehir Meclis kararlarının İzmir’de faaliyet gösteren yerel gazetelerde bundan sonra ilan olarak yayınlanacağını söyledi.

Meclis kararlarının yerel basında yayımlanmasını içeren Başkanlık önergesi, Meclis üyelerinin oy birliği ile Plan ve Bütçe ile Hukuk Komisyonu’na gönderildi.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vaka sayısı yeniden binin altında
Vaka sayısı yeniden binin altında
ESHOT'ta korona paniği: Test yapılmazsa kontak kapatırız!
ESHOT'ta korona paniği: Test yapılmazsa kontak kapatırız!