BÜYÜKŞEHİR’iN BAYRAKLI’YA EKSİSİ VAR ARTISI YOK!

BÜYÜKŞEHİR'iN BAYRAKLI'YA EKSİSİ VAR ARTISI YOK!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı CHP'li Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, "İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Bayraklı'ya 10 yılda yaptığı yatırım yaklaşık 10 milyon TL, Bayraklı Belediye'mizin Büyükşehir Belediyesi'nin haksız el atmalarından dolayı ödediği rakam da yaklaşık olarak bu miktardadır. Artı olarak da Büyükşehir'den kaynaklanan yaklaşık 17 milyon liralık bir borç yükü önümüzde durmaktadır" dedi.

03 Kasım 2018 - 18:42 - Güncelleme: 06 Kasım 2018 - 18:31

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na talip olan isimlerden biri... Başkan Karabağ, yakın zamanda 15 ilçeyi gezerek Büyükşehir aday adaylığına ilişkin ilk çalışmasını yaptı. 15 ilçeyi kapsayan ilk seçim turunun ardından ayağının tozu ile oncusehir.com'u ağırlayan Başkan Karabağ, çarpıcı açıklamalar yaptı. 

 

'Başkan Aziz Kocaoğlu'nun kırsalda büyük desteği var' diyerek, Genel Merkezin gözünün korkutulmaya çalışıldığını ifade eden Karabağ, "15 ilçe gezdim. Bunlar özellikle kırsal ilçelerimizdi. Burada Aziz Kocaoğlu'nun anlatıldığı gibi bir karşılığının olmadığını gördüm. Aziz Kocaoğlu'nun kırsal desteği var denilerek kast edilen bir kaç kooperatifin başkan ve yöneticileri ile sınırlıdır" diye konuştu. Karabağ, Büyükşehir'in kırsala desteğinin de dar bir çerçeveden çıkarılarak, doğrudan kırsaldaki üreticiye yapılmasının gerektiğini sözlerine ekledi.

 

BÜYÜKŞEHİR 10,5 VERDİ 13 ALDI, 17 MİLYON DA BORÇ TAKTI!

Öte yandan bazı aday adaylarını İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Bayraklı Belediyesi hizmet binasının yapımına büyük destek sağladığı şeklinde ifadeleri ile karşılaştığını belirten Başkan Karabağ, "İzmir Büyükşehir Belediyesi, belediye hizmet binamızın yapımına ve iki projemize 10,5 milyon lira destek sağlamıştır. Bu Büyükşehir Belediyesi'nin yaklaşık son 10 yılda bize yaptğı toplam katkı miktarıdır. Ancak, biz Bayraklı Belediyesi olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin haksız el atmaları nedeniyle arsa sahiplerine yaklaşık 10 milyon lira ödeme yaptık. Bu yetmiyormuş gibi Büyükşehir Belediyesi'nden kaynaklanan yaklaşık 17 milyon liralık borç da Bayraklı Belediyesi'nin ve halkının sırtına yüklenmiştir. Kamuoyunda da gündeme getirilen Bayraklı Belediyesi'nin hacizlik borcu işte bu borçtur" diye konuştu.

 

BENİ BAYRAKLI HALKINA SORUN!

Aday adaylarının CHP Genel Merkezi önünde adeta nöbet tuttuğunu, bu yöntemi doğru bulmadığını da belirten Başkan Karabağ, "Ben bu anlamda Genel Merkezi hiç yıpratmadım, yıpratmam da... 2 dönemdir Bayraklı'da halkın tercihi ile belediye başkanlığı yapıyorum. Doğru mu yanlış mı yaptığımı ben veya rakip aday adayları gidip genel merkeze anlatmayacak. Doğru olan genel merkezimizin beni Bayraklı halkına sormasıdır. Dolayısıyla ilçe gezilerimizi tamamladıktan sonra önümüzdeki yerel seçimlerde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı oldum. İzmir'e ve 30 ilçesine hizmet etme arzumun vatandaşların söyleyecekleri üzerinden değerlendirilmesi daha doğru olur" diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İZTO’da Macaristan Tanıtım Toplantısı düzenlendi
İZTO’da Macaristan Tanıtım Toplantısı düzenlendi
Galatasaray Türkiye Kupası'nda finalde
Galatasaray Türkiye Kupası'nda finalde