Büyükşehir ’Koçer’e yapılan saldırıyı kınadı

Büyükşehir 'Koçer'e yapılan saldırıyı kınadı

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ocak ayı olağan meclisinde geçtiğimiz günlerde Çiğli Belediye Başkan Yardımcısı ve Büyükşehir Meclis Üyesi Ali Rıza Koçer’e yapılan saldırıyı kınadı.

13 Ocak 2020 - 18:49 - Güncelleme: 17 Ocak 2020 - 14:47

Didar DEMİRCİ - İzmir Büyükşehir Belediyesi Ocak ayı meclis birleşiminde, Çiğli Belediye Başkan Yardımcısı ve Büyükşehir Meclis Üyesi Ali Rıza Koçer’e yapılan saldırıyı kınadı. Meclis oturumunu açan Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Çiğli Belediye Başkan Yardımcısı ve Meclis Üyemiz Sayın Ali Rıza Koçer’e yapılan silahlı saldırıyı kınıyor ve faillerinin en kısa zamanda cezalandırılmasını bekliyoruz” dedi.

Ardından konuyla ilgili Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü ve AK Parti Büyükşehir Meclis Üyesi Hüsnü Boztepe bir önerge verdi. Önerge gereği meclisteki 4 grup başkan vekili ortak kınama metni hazırlayacak ve bu metin tüm meclis üyeleri tarafından imzalanacağı konusunda oy birliğine varıldı.

Silahlı saldırıya uğrayan Ali Rıza Koçer ise mecliste şu sözleri dile getirdi:

“Planlı programlı tasarlanmış bir olay bu kişisel bir menfaat meselesi değil. Bu Belediye Başkanımıza uygulanan baskı kurulmaya çalışılan bir işin ürünüdür. Toplum için halk için siyaset yapacağız. Ben bir kez daha bu olaya sahip çıktıkları için meclis üyesi arkadaşlarımıza teşekkür ederim.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir Valiliği ilk kararları açıkladı... Yüz yüze eğitim başlıyor...
İzmir Valiliği ilk kararları açıkladı... Yüz yüze eğitim...
İzmir'de pikapla çarpışan motosikletteki 2 Yunus polisi yaralandı
İzmir'de pikapla çarpışan motosikletteki 2 Yunus polisi...