Çapın: Özde değil, sözde milliyetçiler!

Çapın: Özde değil, sözde milliyetçiler!

CHP Bornova İlçe Başkanı Ertürk Çapın’dan, MHP Bornova İlçe Başkanı Turan Otlu’ya sert tepki. Çapın, “Cumhuriyeti kuran parti Cumhuriyet düşmanlarının sözde törenine katılmaz” diyerek sert çıktı.

31 Ağustos 2021 - 18:16

MHP'yi polemik üretmek dışında hizmet üretmeyen bir parti olarak niteleyen CHP İlçe Başkanı Ertürk Çapın, "Bornova Belediye Başkanımız Sayın Mustafa İduğ’u ve şahsımı hedef alarak resmi törenlere katılmamakla suçlayan Sayın Turan Otlu, 29 Ağustos akşamı saat 21:00’e kadar resmi tören programının iktidarın mülki amirleri tarafından yapılmadığını biliyor mu? Sonra kafalarına esiyor iktidarın mülki amirleri resmi tören programı hazırlıyor. Cumhuriyeti kuran parti cumhuriyet düşmanlarının ve partimizi yok sayanların sözde törenine katılmaz. Bizlere, çelenk sunma hakkı bile vermedikleri bir düzmece törende Cumhuriyet Halk Partililerin yer alması Atasına ihanet olurdu. 30 Ağustos’un anlamını dahi bilmeyenler, arkaik bir kültürle sırf polemik yaratmak için konuşmasınlar. Biz Atamıza çelengimizi CHP, İYİ Parti ve ADD'nin birlikte düzenlediği törende gururla ve onurla sunduk. Bu toprakları yeniden vatan yaptığımız 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusunu ilelebet yaşatacağız. Bizlere bağımsız bir ülkenin yurttaşı olma gururunu veren, demokratik, laik ve özgür bir ülke bırakan Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşlarına minnettarız” dedi.  

 

“MİLLİ BAYRAMLARIMIZI YASAKLAMAYA ÇALIŞAN İKTİDARLA BUGÜN YOL YÜRÜYORSUNUZ” 

MHP Bornova İlçe Başkanı Turan Otlu’nun siyasi ortağı olduğu partiyi daha yakından tanımaya davet ettiğini belirten Çapın “Sayın Otlu, yıllardır türlü bahane ve yalanlarla Milli Bayramlarımızı yasaklamaya, kutlamaları engellemeye çalışan iktidarla bugün yol yürüyorsunuz. Türkiye’nin kuruluş ayarlarıyla oynayan, 100 yıllık devlet aklını ortadan kaldıran, milletimizin birliğini, dirliğini bozan siyasal anlayışla ülkeyi yönetiyorsunuz. Sayın Otlu bir siyasi partiyi bir terör örgütüyle ilişkilendirmek istiyorsa Oslo'yu, adayla, dağla kurulan diyalogları hatırlasın. Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerini Habur’da teröristlerin ayağına kim götürdü, bunları aklına getirsin. Cumhuriyet Resepsiyonunun Milli Mücadelenin Başkenti Ankara’dan İstanbul’a alındığında, ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk heykellerine saldırılar düzenlendiğinde,  ülkemizin kurucularına iki ayyaş dendiğinde, tarih kitaplarından Atatürk çıkarıldığında, milli değerlerimizle ve devlet teamüllerimizle oynandığında neredeydiniz, neden sesinizi çıkarmadınız? Ben söyleyeyim; siz özde değil sözde milliyetçisiniz” dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de elektrikli bisiklet faciası
İzmir'de elektrikli bisiklet faciası
CHP'li Beko'dan flaş EYT açıklaması
CHP'li Beko'dan flaş EYT açıklaması