CHP Bornova’da ‘iktidar’ vurgusu

CHP Bornova’da ‘iktidar’ vurgusu

Cumhuriyet Halk Partisi Bornova ilçe kongresinde konuşan Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, “Herkes iktidar olmaktan bahsediyor ama iktidar olma sıra Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’ndadır” dedi.

05 Ocak 2020 - 16:22

Didar DEMİRCİ - Cumhuriyet Halk Partisi Bornova ilçe kongresinde Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ ve bir önceki donem Bornova Belediye Başkanı olan Olgun Atila sırasıyla delegelere seslendi. İduğ, Genel İktidar vurgusu yaptı. Atila ise iyi temennilerde bulundu. İşte sırasıyla Başkan İduğ ve Atila’nın konuşmaları:


Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, “Ben de Tacettin Başkanım gibi eski kelimesini sevmiyorum. İl başkanlarım, milletvekillerim, belediye başkanlarım, partili arkadaşlarım hepiniz hoş geldiniz.  29. Kongremizin hayırlı olmasını temenni ediyorum. Aday olduğum dönemde ilçe yönetimine desteklerinden dolayı teşekkür ederim. Aslında 6 aydır belediye başkanıyız. Yapmaya çalıştığımız büyüklerimizin yol haritalarını uygulamaya çalıştık. Göreve geldiğimiz 3. Gün toplu iş sözleşmesi yaptık. Kani Beko’ya teşekkür ederiz. 105 aracı satın alarak, 300 milyona yakın bir bütçeşi kasada bıraktık. Yine Özkanlar pazaryerine yeniden kazandırdık. Daha çok şey anlatabilirim ama gerek yok. Önümüzdeki bir yıl için siz CHP’ye çok ihtiyacımız var. Biz Bornova’yı birlikte yöneterek büyütmek için geldik. Yerel yönetimde iktidarız. Herkes iktidar olmaktan bahsediyor. İktidar olma sıra Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’ndadır. Bugün 3 arkadaşımız yarışacak. Hepsi birbirinden çok değerli, bizim hedefimiz ilçe yönetiminin belediyenin hizmetelerini doğru şekilde aktarması. Kim seçilirse seçilsin CHP kazancaktır. Hepinize sevgiler saygılar” ifadelerini kullandı.


Bir önceki dönem Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Öncelikle ben bugün İzmir’imizin Kahraman şehidi Fethi Sekini ve Musa Cam’ı şükranla anıyorum. Kongremiz partimize hayırlı olsun 3 ilçe başkanı adayımıza ve yönetimde olan delege adaylarımıza başarılar diliyorum. Hep birlikte yeni seçim geçirdik. Zorlu meşakkatli bir süreci beraber geçirdik ve şimdi de yeni ilçe başkanlarımızı seçiyoruz. Bana, bize destek olan bütün partili arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Sayın Genel Başkanımızın ortaya koymuş olduğu dik duruşuyla ülkemizin aydınlık yarınlara hep birlikte aydınlatacağımıza inanıyorum. Hep birlikte daha güzel günlere ilerleyeceğimize inanıyorum” diye konuştu.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de organize suç örgütü davası... 38 kişi hakim karşısına çıkacak
İzmir'de organize suç örgütü davası... 38 kişi hakim...
İzmir - Ödemiş yolunda korkunç kaza... 5 kişi yaralandı...
İzmir - Ödemiş yolunda korkunç kaza... 5 kişi yaralandı...