CHP Bornova İlçe Başkanı Güven: Kongre süreci demokrasi...

CHP Bornova İlçe Başkanı Güven: Kongre süreci demokrasi şenliği olsun!

CHP’nin Kongre sürecine ilişkin Bornova İlçe Başkanı Asım Güven, değerlendirmelerde bulundu. Partinin iktidar yolunda ilerlediğini belirten Başkan Güven, “İstanbul, Ankara, Adana, Mersin gibi büyükşehirlerin belediye başkanlıklarının alınmasından sonra artık bizim partimizin bir silkelenmesi lazım, bir bakması lazım… Yüzde 51’lik oyun yakalama şansı şu anda CHP’nin önünde duruyor” diyerek uyardı.

09 Ekim 2019 - 10:48 - Güncelleme: 09 Ekim 2019 - 10:52

Didar DEMİRCİ - CHP Bornova İlçe Başkanı Asım Güven, Kongre sürecinin nasıl işleyeceğine değinerek, önemli noktalara parmak bastı. Başka Güven, şu şekilde konuştu:

“8 Kasım’da bütün hepimizin delege seçimleri başlayacak. Bizde yaklaşık 35 mahalle var 12 de köyden gelen mahalle var toplamda 45 mahalleden 400 delege olacak. Biz ilçe olarak mümkün olduğu kadar seviyeli bir şekilde katılımı en üst düzeyde tutarak aday olacak arkadaşlara da yardımcı olmak, kavgasız-dövüşsüz bir demokrasi şöleni yaşamak, bizim yapmak istediğimiz bu. Burada biz tamamen seçim kurulunu kendi ilçe yönetimimizdeki arkadaşlarla, partili arkadaşlarla meclis üyesi arkadaşlarla beraber her arkadaşımız alanlarda seçim görevi alacaklar. Tabi biz kadın kolları gençlik kolları ve ilçe başkanı olarak bizim görev alma yetkimiz yok. Bizim sadece seçim ortamını en iyi şekilde hazırlayarak bu süreci atlatmamız gerekiyor.”

“DEMOKRASİ ŞÖLENİ YAŞAYACAĞIZ”

Kongre süresince Bornova’da demokrasi şöleni yaşayacaklarını ve bunu tek yaşamanın bir anlam ifade etmeyeceğini dile getiren Başkan Güven, “Mahalle delege seçimlerinde bütün aday olacak arkadaşlarım mahallede seçilip daha sonra ilçe başkanlığı için aday olabilirler. Aday olmaları da gerekir zaten biz demokrasi şöleni yaşacağız bunu tek yaşayamayız” ifadelerine yer verdi.

“CHP’NİN İKTİDAR YOLU AÇIK”

Kongre sürecini CHP’nin 2023-2024 hedefleri doğrultusunda değerlendiren Başkan Güven, şu şekilde konuştu:

“Şimdi daha önce Cumhurbaşkanlığı seçiminde ve milletvekilliği seçiminde Türkiye genelinde biz ciddi bir oy aldık ve bu gizleniyor. Türkiye bazında bakarsanız yüzde 30’ların üzerine çıktık. Genel Başkanın bu süreci çok güzel değerlendirerek, çok güzel bir mimari ortaya koyarak… CHP’nin Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, yerel yönetimdeki adayların belirlenmesinde bir mühendislik konusu ortaya koydu. -tabi burada ittifaklarla yapılan çalışmalarda etkili oldu- Bir bilge insanlığı olarak Genel başkanımızın ortaya koyduğu proje tuttu. İstanbul, Ankara, Adana, Mersin gibi büyükşehirlerin belediye başkanlıklarının alınmasından sonra artık bizim partimizin bir silkelenmesi lazım, bir bakması lazım… Yüzde 51’lik oyun yakalama şansı şu anda CHP’nin önünde duruyor.

Kongre sürecinin de şölen havasında geçirdikten sonra çok güzel hazırlanırsak -tabi burada ilçe başkanı il başkanı arkadaşlarıma büyük görev düşüyor- önümüzde iktidar yolu açık."

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de 5 bin 851 işletme denetlendi
İzmir'de 5 bin 851 işletme denetlendi
İzmir kışa festivalle veda ediyor
İzmir kışa festivalle veda ediyor