CHP Bu sefer işi şansa bırakmıyor!

CHP Bu sefer işi şansa bırakmıyor!

CHP'nin seçmeni ikna çabaları kapsamında geçen yıl başlattığı "Sokak Örgütlenmesi" projesinde bugüne kadar Türkiye genelinde her biri ortalama 400 seçmenden oluşan 33 bin 47 öbek oluşturuldu.

04 Eylül 2019 - 12:22

CHP'nin seçmeni ikna çabaları kapsamında geçen yıl başlattığı "Sokak Örgütlenmesi" projesinde, bugüne kadar Türkiye genelinde her biri ortalama 400 seçmenden oluşan 33 bin 47 öbek oluşturuldu.

Alınan bilgilere göre, CHP Parti Okulu, Parti Örgütü ve Örgüt Yönetimlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı ile Bilgi ve İletişim Teknolojileri Genel Başkan Yardımcılığı iş birliğiyle geçen yıl "Sokak Örgütlenmesi" projesi geliştirildi.

CHP Parti Okulu'nun faaliyet raporunda ise söz konusu projeye ilişkin son bilgiler aktarıldı.

Partinin "Sandık Çevresi Örgütlenmesi"nden edindiği deneyimle ve aynı mantıkla "sokak temelli" örgütlenme yapılmasına karar verildiği belirtilen raporda yeni çalışmaya göre, ilçelerdeki bütün mahallelerin ayrı ayrı örgütlenmesi ve mahallelerde birbirine yakın sokakları içine alan ve her biri ortalama 400 seçmenden oluşan öbekler oluşturulmasının hedeflendiği aktarıldı.

Daha sonra bu öbeklerde bulunan seçmenleri, ev iş yerinde ziyaret etmek üzere ilçe örgütleri tarafından "Öbek Sorumluları"nın atandığı belirtilen raporda, saha çalışmalarının sistematik, ölçülebilir ve denetlenebilir olması için intranet sistemine kayıt alındığı ifade edildi.

8 BİN 183 EV ZİYARETİ

CHP'nin daha fazla seçmene ulaşmak amacıyla geliştirdiği sokak örgütlenmesi projesinde bugüne kadar Türkiye genelinde her biri ortalama 400 seçmenden oluşan 33 bin 47 öbek oluşturuldu.

Proje kapsamında 17 bin 839 öbek örgütlenme sorumlusu atanırken, 2 bin 592 öbek sorumlusuna eğitim verildiği ayrıca bugüne kadar da 8 bin 183 ev ziyareti gerçekleştirildiği belirtildi.

CHP'de bugüne kadar oluşturulan öbek sayısında İzmir 7 bin 808 ile başı çekti. İzmir'i 2 bin 502 ile Mersin, 2 bin 149 ile İstanbul, bin 868'le Adana ve bin 499'la da Ankara takip etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İdlib’ten acı haber!
İdlib’ten acı haber!
Zorlu Konak’a mahkeme şoku
Zorlu Konak’a mahkeme şoku