CHP’den 2. Yerel Basın Çalıştayı

CHP'den 2. Yerel Basın Çalıştayı

Marmaris Belediyesi'nin ev sahipliğinde gerçekleşen Cumhuriyet Halk Partisi Anadolu Buluşması Yerel Medya Çalıştayı, Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İzmir Milletvekili Tuncay Özkan'ın konuşması ile başladı.

16 Ekim 2021 - 11:16 - Güncelleme: 16 Ekim 2021 - 11:34

ÖNCÜŞEHİR - Çalıştay iki gün sürecek ve çalıştayın ardından özellikle yerel medyanın yaşamakta olduğu güncel sorunlara vurgu yapan bir sonuç raporu yayınlanacak.

Yarın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da çalıştaya katılarak yerel basınla bir araya gelecek.

Çalıştayda ilk konuşmayı ev sahibi sıfatı ile Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay yaptı. Oktay, Marmaris'in bu yaz yaşadığı büyük yangın felaketine dikkat çekerek, iddiaların aksine bu alanları imara açacak her türlü girişimin önünde çok sert bir şekilde duracaklarını söyledi. Oktay, büyük yangın felaketinin bütün yönleriyle Türkiye ve dünyaya aktarılmasında büyük katkı sağlayan basın mensuplarına da teşekkür etti.


ÖZKAN: GELECEĞE DAHA GÜVENLE BAKACAĞIMIZA İNANIYORUZ

Sorunların ve çözüm önerilerinin ele alınacağı bir çalıştay olacağını ifade ede CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, “Sorunlarımızı yerelde çözebilmek amacıyla bir araya geldik. 2 yıl önce 2018 yılında bu konuda bir çalıştay daha yapmıştık. Şimdi sorunlarımızın hangi aşamaya geldiğini burada göreceğiz. İnsan oranında akciğer hangi görevi görüyorsa; medya ülkelerde o görevi görür. Yani nefes almamamızı,  denetlememizi ve toplumu şekillendirirken kaynaklarının nasıl harcandığını görebilmemizi sağlar biz medyanın sesine, özgürlüğüne olan inancımız var. Bu çalıştayda geleceğe daha güvenle bakacağımızı, daha umutla bakacağımıza inanıyoruz. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Hep beraber olacağız. Türkiye’yi güzel umutlar, hepimiz için yerelde özgürlüğümüzü büyütecek çözüm önerilerini sunacağınıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

Çalıştayın açılış bölümünde konuşan İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi de yerel basının ekonomik sorunlarına dikkat çekti. Gappi, sarı basın kartının de geri getirilmesi çağrısı yaptı.

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel de açılış konuşmasında 2018 yılında yapılan ilk çalıştaya dikkat çekerek, "İlk çalıştaydan bu yana maalesef Anadolu basınının sorunları azalmadı aksine arttı. Biz özgür bir basın istiyoruz. Basın ifade özgürlüğünün tam olduğu bir Türkiye istiyoruz" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü ile Proje Geliştirme Ofisi Kuruldu
İzmir Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü ile Proje...
İzmir açıklarında deprem!
İzmir açıklarında deprem!