CHP İzmir Bakan Soylu’nun o sözlerine sert tepki!

CHP İzmir Bakan Soylu'nun o sözlerine sert tepki!

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ile CHP İzmir Milletvekilleri Tuncay Özkan, Mahir Polat, Sevda Erdan Kılıç; TÜİK binasına alınmayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na sert sözler sarf eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya sosyal medya üzerinden tepki geldi.

03 Aralık 2021 - 15:22

ÖNCÜŞEHİR -  Enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından TÜİK'e ziyarette bulunacağını duyuran CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyete TÜİK'in kapıları randevuları olmadığı gerekçesiyle açılmadı. TÜİK'in önünde açıklama yapan Kılıçdaroğlu, "TÜİK, bir devlet kurumu olmaktan çıkmış bir saray kurumu haline dönüşmüştür. Burası artık bir devlet kurumu değildir" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun TÜİK'e gitmesini 'mekan basmak' olarak niteleyen Süleyman Soylu ise, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak, “Kılıçdaroğlu; suç ve su örgütleri ilişkisiyle, o iklimin ve sözlerin etkisiyle siyasi tarihimizde görülmeyen yöntemlere başvuruyor. Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı PKK, DHKP-C ve organize suç örgütlerinin ağına düşüp, onlara özenip, mekan basmaya gitmez. Siyasetin ve devletin kaidesi bellidir. CHP, başında ehliyetini kaybetmiş bir kişi ve bunu istismar edenlerin işgalindedir" dedi.

Soylu’nun bu açıklamasına CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ile CHP İzmir Milletvekilleri Tuncay Özkan, Mahir Polat, Sevda Erdan Kılıç sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamalarla tepki gösterdi.

Paylaşımlar ise şu şekilde:

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel: Muhalefet partisi liderinin devlet kurumunu ziyaret etmesi anayasal sistemin ta kendisidir. Anayasal görevini icra eden genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ‘nu terörist ilan eden biri bu ülkenin içişleri bakanı olamaz. Olsa olsa suç işleri bakanı olur.

CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan: Mafya! Demokrasi düşmanı. Rezil.

CHP YDK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahir Polat: Senin biraz UTANMA duygun olsaydı eğer insan içine bile çıkamazdın! Mafyanın kirli işlerini örtbas etmek için kullandığı hava yastığı olan Suçiçleri Bakanısın! Genel Başkanımızın adını sakın o kirli ağzına alma! Terörizmin de suç örgütünün de organize olmuş hali Süleyman Soylu'dur. Bağıra bağıra konuşunca her şeyi perdeliyorsunuz sanılmasın. Oturduğunuz koltuklar sallanmasın diye halkın hakkını aramasına terörizm diyemezsiniz. Ama bitiyor.

CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç: PKK yazalım, DHKP-C yazalım ki millet oraya odaklansın. Senin algını sevsinler. Suç örgütleriyle kimin ilişkisi var herkes biliyor. Belki yarına kalır ama yanına kalmayacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de hava ne zaman ısınıyor? Meteorolojiden iyi haber var
İzmir'de hava ne zaman ısınıyor? Meteorolojiden iyi haber var
Darbedilen kişi sokak ortasında ölü bulundu
Darbedilen kişi sokak ortasında ölü bulundu