CHP İzmir’den Kurultay’da Kılıçdaroğlu’na tam destek!

CHP İzmir'den Kurultay'da Kılıçdaroğlu'na tam destek!

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Kurultay Delegeleri, 37. Olağan Kurultay öncesi Tarihi Havagazı Fabrikasında bir araya geldi.

11 Mart 2020 - 20:42 - Güncelleme: 11 Mart 2020 - 20:49

Didar DEMİRCİ - İzmir Tarihi Havagazı Fabrikasında 37. Olağan Kurultay öncesinde bir araya gelen CHP İzmir İl Kurultay Delegeleri, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığını önermek için imza topladı. Basına kapalı olan toplantı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, “Gündem kurultaydı. Kurultay delegelerimizle bir araya geldik. Kurultaydaki gündem ve işleyişle ilgili kendilerini bilgilendirdik. Aynı zamanda 31 Mart yerel seçimleri 23 Haziran İstanbul seçimleri Cumhuriyet Halk Partisi’nin yakalamış olduğu başarı, göz önünde bulundurulduğunda Genel Başkanımızın partimizin liderliğine devam etmesi konusunda bir görüş birliği bir mutabakat oldu. Genel başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun İzmir Kurultay Delegeleri tarafından Genel Başkan Adaylığına önerilmesi konusunda imza verildi. Bunu kurultay öncesinde partimizin yetkili kurumlarıyla paylaşacağız” dedi.“ARDA’NIN İSTAFASINI İSTEMEM SÖZ KONUSU DEĞİL!”

Halil Arda’nın geçtiğimiz günlerde mecliste yaptığı kayyum çıkışı sonrasında kulislerde konuşulan “İl Başkanı Deniz Yücel’in ‘Halil Arda’nın istifasını isteyeceği ve meclisten bir CHP’liyi başkan seçtireceği” konusundaki iddialara da yanıt veren Başkan Yücel, “Belediye Başkanımızın istifasını almak gibi bir durum söz konusu değil. Biz Belediye Başkanımızla görüştük. Sadece bu konuyla ilgili  bir bilgi aldık. Belediye Başkanımıza yansıyan bir soruşturma, ifade çağrısı gibi bir şey yok. CHP her zaman kayyum uygulamasının karşısında bunun antidemokratik olduğunu düşünüyoruz. Süreci takip edeceğiz. Bir soruşturma başlarsa biz her zaman belediye başkanımızın yanındayız” dedi. 

TOPLANTI SONRASI KORONAVİRÜS TEMİZLİĞİ

İl Kurultay Delegelerinin toplantısının ardından, Tarihi Havagazı Fabrikası koronavirüse karşı ilaçlandı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Elektrik toptan fiyatında indirim
Elektrik toptan fiyatında indirim
Bir destek de turizmciye: Kullanım bedeli ile ecrimisile 6 ay erteleme
Bir destek de turizmciye: Kullanım bedeli ile ecrimisile 6 ay...