CHP İzmir’den MHP’ye cevap!

CHP İzmir'den MHP'ye cevap!

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, parti il binasında ilçe başkanlarıyla birlikte basın toplantısı düzenledi. MHP tarafından, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik MHP'nin iddialarına cevap vermek için yapılan toplantıda İl Başkanı Yücel’in açıklamaları sert oldu.

07 Ekim 2019 - 12:52 - Güncelleme: 07 Ekim 2019 - 13:04

Didar DEMİRCİ - MHP’nin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun terör örgütleriyle iş birliği yaptığı iddiasıyla dokunulmazlığının kaldırılması ve yargılanması için komisyon kurdukları yönündeki açıklamaları hayretle izlediklerini belirten Başkan Yücel, “Bu en hafif tabiriyle hadsizlik ve kendini bilmezliktir. MHP liderinin bu absürt açıklamalarından tam 1 gün sonra Aydın Efeler İlçe Başkanımız Polat Bora Mersin 3 kişi tarafından evinin önünde saldırıya uğramıştır. Bu kendini bilmez, birilerinin taşeronu olan saldırganlar, Efeler ilçe başkanımıza saldırırken ‘hareketin lideri Devlet Bahçeli’ diye sloganlar atmışlardır.

Bu saldırı demokrasiye, barışa, huzura ve tüm Cumhuriyet Halk Partisi gruplarına yapılmıştır. Ben ilçe başkanımız Sayın Polat Bora Mersin'e geçmiş olsun diyorum, kendisine acil şifalar diliyorum. Nefret siyaseti kutuplaşma dilinin bir sonucu olan bu olaylar sadece ve sadece Türkiye'yi bu çatışma ortamına sürüklemek isteyenleri mutlu eder, onların amacına hizmet eder” dedi.

“KUTUPLAŞMA ÜZERİNE KURDUKLARI SİYASET BU ÜLKEYE FAYDA GETİRMEMİŞTİR”

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, ‘AKP ve onun küçük ortağı’ diyerek eleştirilerini şu şekilde sürdürdü:

“AKP’nin ve onun küçük ortağının, kin, nefret, kamplaşma ve kutuplaşma üzerine kurdukları siyaset bu ülkeye fayda getirmemiştir ve bundan sonra da getirmeyecektir. Gerilimden beslenen, düşmanlıktan beslenen, kardeşi kardeşe kırdırmaktan beslen, siyaset anlayışı çok yakında yok olacaktır. MHP geçmişte olduğu gibi gündemi değiştirme misyonunu bu kez de Genel Başkanımız ve CHP üzerinden yerine getirme çabasındadır.

Tam da iktidarın kaybettiği oyları nasıl geri alırım diye kara kara düşündüğü bir dönemde, tam da Cumhurbaşkanlığı seçim sisteminin 50+1 değil de 40+1 e çekebilir miyizi düşündükleri tartıştıkları şu günlerde AKP Hükümetinin küçük ortağı MHP, üzerine düşen Genel Başkanları Devlet Bahçeli üzerine düşeni yerine getirmiştir. Biz Sayın Devlet Bahçeliye geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz ve acil şifalar diliyoruz.”

40+1 TARTIŞMASI

Bahçeli’ye geçmiş olsun dileklerini sunduktan sonra ülke gündemi hakkında konuşmasına devam eden Başkan Yücel, “Ancak herkes farkındadır ki Türkiye’nin acil olan tek gündemi ekonomidir. Vatandaşın cebi boş, esnaf kan ağlıyor ve millet seçim derdinde değil geçim derdinde. 50+1’i 40+1’e nasıl çekebiliriz ya da çekebilir miyiz tartışması Tayyip Erdoğan’ın koltuğunu nasıl sağlamlaştırabiliriz tartışmasından başka bir şey değildir.

Bir yılda elektrikten doğal gaza, gıda ürünlerinden tekel ürünlerine ortalama yüzde 50 zam yapıldığı bir ortamda seçim derdine düşen iktidar ve ortağı MHP, genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP üzerinden prim yapma derdine düşmüştür. Şundan emin olsunlar ki İstanbul Seçimlerinde olduğu gibi yaptıkları planlar ve kurdukları hayaller kendilerini sukutu hayale uğratacaktır” diye çıkıştı.

YÜCEL’DEN MHP’YE SORULAR ARDI ARDINA GELDİ!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında komisyon kurarak, yargılanmasını talep eden MHP’ye karşı sorularıyla çıkışan Başkan Yücel, şu şekilde konuştu:

“Adından ‘Milliyetçilik’ ibaresi olan MHP, İktidarında ortak olduğu AKP Hükümeti, Habur’da seyyar mahkemeler kurarken ne yapmıştır? Devletin hakimlerini, savcılarını teröristlerin ayağına gönderirlerken, Oslo’da terör örgütleriyle pazarlığa otururken çözüm süreci adı altında başkanlık pazarlığı yapılırken, MHP hangi komisyonu kurmuştur ve ne yapmıştır?

Yenilenen İstanbul seçimleri öncesinde devletin resmi Televizyon kanallarında kırmızı bültenle aranan terörist Osman Öcalan’a mikrofon uzatılmasına ne yapmıştır, hangi komisyonu kurmuştur, Terörist başı Abdullah Öcalan’ın mektubunu İmralı’dan getirip televizyon kanallarında okutanlar için ve sonra da televizyona çıkıp o mektubu yorumlayanlar için hangi komisyonu kurmuştur, ne yapmıştır?

MHP eğer bir komisyon kuracaksa önce kendi vicdanları için bir komisyon kursunlar daha sonra da bu ülkenin dertleriyle sorunlarıyla ilgileniyorlarsa, ekonomiyi düzeltmek için ayrı bir komisyon kurabilirler. Aksi takdirde bilmelidirler ki milleti terörist diye yaftalamaya, bölmeye, kutuplaştırmaya ve nefret siyaseti üzerinden kendilerine rant sağlamaya yönelik attıkları her adım onlara oy kaybı olarak geri dönecektir. Kaostan, şiddetten, kin ve nefretten beslenen iktidar ve onun küçük ortağı, muhalefete karşı tam anlamıyla bir sindirme politikasıyla hareket etmekte. Bu ülkeyi bölmeye çalışan FETÖ’sü, PKK’sı, İŞİD’iyle zamanında gizli gizli, kol kola girer ancak çıkar çatışması yaşadığında onların gerçek yüzünü gören ve kandırıldıklarını iddia edenlerin kim olduğunu herkes çok iyi biliyor. Bu gün genel başkanımız üzerinden karalama politikası üretmeye soyunanlar çok iyi biliyorlar ki CHP hiçbir zaman bu terör örgütleriyle iş birliği yapmamıştır. Biz geçmişte de bu gün de gerçek milliyetçi çizgimizden, Atatürk ilke ve devrimlerinden, egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu ilkesinden, demokrasiden ve Misak-ı milli sınırlarımızdan asla taviz vermedik bundan sonra da vermeyeceğiz.”

MHP’YE KINAMA

Başkan Yücel, konuşmasını şu şekilde tamamladı:

“O yüzden ayını zamanda İzmir Milletvekili de olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ve onun nezdinde onun şahsında tüm CHP’lilere ve demokrasiye inanmış olan yurttaşlarımıza terör yaftası yapıştırmaya çalışanları 30 ilçe başkanımızla birlikte tüm İzmir İl örgütü olarak şiddetle kınıyoruz.

 

MHP’ye oy veren vatandaşlarımızın da gerçekleri çok iyi bildiğini ve iktidar ortağı olan partilerinin iktidarın horozanı olarak hareket etmeyip de gerçek bir milliyetçi gibi milletin asıl sorunlarıyla ilgilenmelerini istediklerini çok çok iyi biliyoruz. Biz kimseyi ötekileştirmeyen siyaset anlayışımızla herkesi kucaklamaya hazırız, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’da her zaman toplumu kucaklamayı kendisine ilke edindilği siyaset anlayışıyla bu süreci toplumu kutuplaştırmadan bu emellerine ulaşmalarına izin vermeden yürütmeye devam edeceğiz ve Sayın Kemal Kılıcdaroğlu’na da her zaman sahip çıkacağız.”

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KUŞADASI BELEDİYESİ’NDEN “ONLINE DİYETİSYEN” HİZMETİ
KUŞADASI BELEDİYESİ’NDEN “ONLINE DİYETİSYEN” HİZMETİ
Çeşme'nin Ilıca Plajında “Sosyal Mesafe Locası”
Çeşme'nin Ilıca Plajında “Sosyal Mesafe Locası”