CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Yıldırım: Başkanlar uyumlu...

CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Yıldırım: Başkanlar uyumlu çalışmalı

CHP’nin kongre sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Karşıyaka İlçe Başkanı Uğur Yıldırım, “Bir yere aday olup olamamaya hiçbir zaman ben karar vermedim. Bu arkadaşlarımızın iradesi neyi emrediyorsa onu yaparım, kazanmak ya da kaybetmek önemli değil” dedi.

15 Ekim 2019 - 14:34 - Güncelleme: 15 Ekim 2019 - 14:37

Çiğdem CANPOLAT - CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Uğur Yıldırım, kongre sürecinde hakkında gazetemiz oncusehir.com’a değerlendirmelerde bulundu. CHP’nin seçilmiş il ve ilçe başkanlarının uyumundan söz eden Yıldırım, “Uyumdan kastınız, belediye başkanlarının örgütü dizayn etmesi ise bu uyum değildir. Uyum seçilen insanların CHP ilkeleri doğrultusunda ve CHP’nin iktidara gelmesi için birlikte çalışabilmesidir” ifadelerini kullandı.

“BİZİM TOPLUMA OLAN GÖREVLERİMİZ VAR”

Karşıyaka’da yaşanacak kongre süreci hakkında konuşan Başkan Yıldırım, “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun 31 Mart yerel seçimlerinde uygulamış olduğu strateji doğrultusunda, CHP ve ittifak yaptığı partilerle birlikte büyük bir başarı elde ettik. 31 Mart yerel seçimlerinde iktidar yolu açıldı, aynı zamanda iktidar olabileceğimizin umudu tüm vatandaşlarda ve CHP’lilerde belirdi. Bundan sonraki süreçte Genel Başkanımızın ve Genel Merkezimizin de belirttiği gibi CHP’lilerin kongrelerde birbirleriyle yarışması gibi bir durum söz konusu değildir. Bizim topluma olan görevlerimiz var. İktidar olmak gibi bir zorunluluğumuz var. Gönlümden, her mahallede ve ilçede tek listeyle gidilen bir kongre süreci geçiyor. Büyük bir uzlaşı içerisinde ilçe başkanlığının belirlendiği kongre, benim en büyük arzumdur” dedi.


“AYRIM GÖZETMEKSİZİN TEK LİSTEDE BİRLEŞTİRMEK İSTİYORUZ”

Mahallelerde ayrışmanın önün geçeceklerini vurgulayan Uğur Yıldırım, “Bugüne kadar hep güçlü mahalle örgütleri kurduk. Tüm Karşıyaka üyelerini bu mahalle örgütlerinin etrafında birleştirmek istiyoruz. Mahalle örgütleriyle beraber o mahallede geçmişte görev almış ve emek vermiş, partisi için alanda koşturmuş insanların hepsini ayrım gözetmeksizin tek listede birleştirmek istiyoruz. Mahalle delegasyon seçimi yapabilirsek, orada bir kırılma olmadığı için o birleşim ilçe ve il kongrelerine kadar gidecektir. Mahallelerde ayrışmanın önüne geçeceğiz. Bunun içinde önümüzdeki süreçte var gücümle mücadele edeceğim. Ben kimseye CHP’nin mahalle örgütlerini, şahsi çıkar ve menfaatleri için, delege olabilmek ve delege olduktan sonra da belli bir amaca yönelik çalışmaları için örgütlerin bölünmesine müsaade etmeyeceğim. Parti içi demokrasi ayrı bir şeydir, şahsi çıkar ve menfaatler için örgütlerin bölünmesi ayrı bir şeydir” ifadelerini kullandı.

“HİÇ KİMSENİN MAHALLELERİ BÖLMESİNE MÜSAADE ETMEYECEĞİM”

Delege seçimleri sırasında şeffaflığa özen göstereceklerini belirten Yıldırım, “Karşıyaka’nın delege seçimleri 9 Kasım Cumartesi günü başlayacak, 31 Kasım Perşembe günü bitecek şekilde planlayıp İl Başkanlığımıza göndereceğiz. İl Başkanlığımızın onayını aldıktan sonra da tüm Karşıyaka örgütüne mesajla ve sosyal medya üzerinden yayınlayacağız. Karşıyaka’nın 400 delegesi var, 16 da doğal delege ile birlikte toplam 416 delegemiz var. 27 mahallemizde sandık kuracağız. Mutlaka sandıklar kurulacak, şeffaf bir şekilde seçimler yapılacak. Hiçbir şaibeye yol açmayacak şekilde seçimlerimizi gerçekleştireceğiz. Herkesin bu konuda ilçe örgütüne güvenmesini istiyorum. Ama tekrardan altını çiziyorum, hiç kimsenin mahalleleri bölmesine müsaade etmeyeceğim” diye konuştu.


“BEN HİÇBİR ZAMAN ‘ADAYIM’ KELİMESİNİ KULLANMADIM”

Adaylık konusunda açıklamalar yapan Uğur Yıldırım, “Delege seçimleri bitmeden 400 delegenin iradesine ipotek koyar gibi, ‘Ben adayım’ demek CHP örgütlerini bilmemek ve tanımamak demektir. Onun için önce 400 delegemizi seçeceğiz, 400 delege ile bir araya geleceğiz, bu kentin kanaat önderleri ile bir araya geleceğiz, onların düşüncelerini alacağız. En yüksek konsensüsü kimin üzerinde sağlıyorsak, onunla ilçe başkanlığı seçimlerine gideriz. Ben hiçbir zaman ‘İlçe başkanlığına adayım’ kelimesini kullanmadım. Partim iki dönemdir beni seçerek Karşıyaka İlçe Başkanlığı görevine gelme onurunu verdi. Çünkü benim CHP’nin delegesinin iradesine saygım var. Aday olabilmek için 400 delegenin yüzde 10’nun imzasıyla aday gösterebilmek gerekir. Ortaya delege çıkmadan adayım demek bana göre yanlış, bekleyip süreci hep beraber takip edeceğiz” dedi.

“BEN BU ÖRGÜTÜN ÖZ EVLADIYIM”

Örgütün her kademesinde görev yaptığını dile getiren Başkan Yıldırım, “Ben Karşıyaka İlçe Örgütü’nün mahalle koordinatörlüğünden itibaren geliyorum. Mahalle koordinatörlüğü, İlçe yöneticiliği, ilçe başkan yardımcılığı, örgütlerden sorumlu başkan yardımcılığı yaptım ve iki dönemdir de ilçe başkanlığı yapıyorum. Karşıyaka örgütü bana mahalle delegesi, il delegesi ve 2 dönemdir kurultay delegesi onurunu yaşattı. Kendilerine minnettarım. Çocuklarıma bırakacağım en büyük onur bunlardır. Ben bu örgütün öz evladıyım. Bu yolu yürürken hiçbir zaman ‘Ben’ demedim, hep ‘Biz’ dedim. Bizim 27 mahalle koordinatörümüz var, ilçe yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımız var. Bunlar bizim takım oyuncularımız, beraber yol yürüdüğümüz arkadaşlarımız. Bir yere aday olup olamamaya hiçbir zaman ben karar vermedim. Bu arkadaşlarımızın iradesi neyi emrediyorsa onu yaparım, kazanmak ya da kaybetmek önemli değil. Bu arkadaşlarım derse ki,’Başkanım yol yürüyoruz’, yol nereye kadar gidiyorsa oraya kadar takım arkadaşlarımla beraber yürürüm. CHP’li, TÖB-DER’li ve hayatı mücadele ile geçmiş babanın oğlu olarak partime hizmet etmeye devam edeceğim. Siyaset benim yaşam biçimim. Bu bilinçle görev olsun olmasın, ben alanlarda ve sokaklarda olmaya devam edeceğim ” ifadelerini kullandı.

“ÖRGÜTLERİ DİZAYN ETMEYE KALKIŞMAK ÖRGÜTLERİ HUZURSUZLUK YARATIR”

İl ve ilçe başkanlarının uyumlu çalışması gerektiğini vurgulayan Yıldırım, “CHP’nin seçilmiş bütün ilçe başkanları, seçilmiş belediye başkanları ile uyumlu çalışır. Uyumsuzluk diye bir şey söz konusu olmaz. Yeter ki herkes, kendi görevini ve ilgili alanını, tüzüğü ve CHP Genel Başkanının talimatlarını iyi anlasın ve iyi algılasın. Uyumdan kastınız, belediye başkanlarının örgütü dizayn etmesi ise bu uyum değildir. Uyum seçilen insanların CHP ilkeleri doğrultusunda ve CHP’nin iktidara gelmesi için birlikte çalışabilmesidir. Benim uyumdan algıladığım budur. Örgütlerin iç işine karışmak, örgütleri dizayn etmeye kalkışmak örgütleri huzursuz eder ve uyumsuzluk ise tam bu noktada başlar. Herkes Genel Başkanın talimatları ve tüzük doğrultusunda hareket ederse zaten uyumsuzluk diye bir şey asla söz konusu olmaz” diye konuştu. 

Reklam

YORUMLAR

 • 6 Yorum
 • KSK sevdalısı
  8 ay önce
  Ne oluyor CHP karşıyakada koltuk kavgasını var?
 • Halil Ercan
  8 ay önce
  Başkanın beraber çıktık bu yola.partimiz için mücadele ediyoruz.sonuna kadar varım ne olursa olsun...
 • Karşıtakalı
  8 ay önce
  Teşekkürler Başkanım
 • Murat icin
  8 ay önce
  Başkanım her zaman yanında dik duruyoruz.
 • Ülkü
  8 ay önce
  Tebrik ederim başkanım. Her zaman sizin gibi örgütten gelen bir başkan olsa keşke. Sonuna kadar destekliyoruz!!!!
 • ali şekerci
  8 ay önce
  Ugur bşkm.chp ksk olarak her zaman birlikteyiz önerilerine sonuna kadar katılıyoruz iyi çalışmalar slm...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Büyükşehir sosyal dayanışmaya 120 milyon harcadı
Büyükşehir sosyal dayanışmaya 120 milyon harcadı
İzmir Büyükşehir encümen ve komisyonlarına kimler seçildi?
İzmir Büyükşehir encümen ve komisyonlarına kimler seçildi?