CHP Konak Tolunay için umut oldu

CHP Konak Tolunay için umut oldu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konak İlçe örgütü bugün Konak meydanında “Tolunay’a Umut Ol!” kampanyası için kan ve kök hücre bağışında bulundu.

09 Mart 2020 - 13:39

CHP Konak İlçe Örgütü, bugün Konak meydanında CHP Akhisar Gençlik Kolları Başkanı Tolunay Akalın için kan ve kök hücre bağışında bulundu. İlçe Yönetimi, Kadın Kolları ve Gençlik Kollarıyla birlikte kan ve kök hücre bağışında bulunan Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu, basına şu açıklamayı yaptı:

“‘Tolunay’a Umut Ol!’ diyerek düzenlemiş olduğumuz bağış kampanyamızın, Tolunay kardeşimizle birlikte kök hücre tedavisi gören, donör bekleyen tüm hastalarımıza umut ve çare olmasını diliyoruz.

TÜRKÖK’ün açıklamasına göre 1.834 hastamız kemik iliği nakli bekliyor. Bu hastaların 963’ü çocuk, 87’si yetişkin olarak kayıtlara geçmiş durumda.

Öykü Arin’in ve yakın zamanda kaybettiğimiz Dora’mızın yaşam mücadeleleri ile kök hücre bağışı artış gösterse de 80 milyonu geçen nüfusumuzla hala yeterli donör sayısına ulaşamıyoruz. Almanya’nın 7 milyona yaklaşan bağışçı rakamı, ülkemizde hala binlerle telaffuz ediliyor.

Bu duruma, Öykü Arin’in annesinin de yakın zamanda tepki gösterdiği TV dizilerinin de etkisi mevcut. Gerçekte ana-kök hücrenin çok çok az bir kısmı alındığından verici için yapılan işlemin hiçbir sakıncası yoktur. Nakilden sonra 3 hafta içerisinde de kan hücrelerinin yeniden oluşumu başlar. Fakat sağlık konulu dizilerde gösterilen acılı nakil sahneleri, insanlarda korku ve ön yargıya neden olmaktadır. Bu da zamanla yarışılan hastalıklarda, nakil bekleyen bir hastanın daha fazla zaman kaybetmesine sebep oluyor. 

Sağlığımızı ne zaman ve nasıl kaybedeceğimizi bilemeyiz. Ama kısa bir zaman ayırarak, bir kişinin sağlığına kavuşmasına ve hayatına devam etmesine sebep olabilirsiniz!

Tüm halkımızı, Tolunay Akalın başkanımıza, Karşıyakalı Sporcu İlayda Hacıoğlu kardeşimize, ilik ve organ bekleyen tüm hasta vatandaşlarımıza umut olmaya davet ediyoruz!”


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vali Köşger, yeni emniyet binası ile ilgili söylentilere son noktayı koydu
Vali Köşger, yeni emniyet binası ile ilgili söylentilere son...
Bayraklı'da istifa eden Başkan Yardımcısı geri döndü
Bayraklı'da istifa eden Başkan Yardımcısı geri döndü