CHP’li Başkanlardan ‘koordinasyon’ toplantısı: Neler...

CHP’li Başkanlardan ‘koordinasyon’ toplantısı: Neler konuşuldu?

CHP’li ilçe belediye başkanları, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in katılımıyla Foça'da koordinasyon toplantısı gerçekleştirdi.

18 Eylül 2021 - 14:32

Çiğdem CANPOLAT / ÖNCÜŞEHİR - Foça Belediyesi'nin ev sahipliğinde, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve ilçe belediye başkanlarının katılımıyla koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya İl Başkanı Yücel ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcıları da katıldı.

Koordinasyon toplantısı geçtiğimiz aylarda ise Çeşme’de gerçekleşmişti.

İl Başkanı Deniz Yücel, gerçekleşen toplantı hakkında, "İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer ve ilçe belediye başkanlarımızla birlikte koordinasyon toplantımızı gerçekleştirdik. Kentimiz için yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı konuştuk. İzmir için belediyelerimiz ve örgütümüzle birlikte var gücümüzle çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

GENEL SEÇİME HAZIRLIK

Edinilen bilgilere göre; İlçe Belediye Başkanlarının, genel seçime hazırlık için görüş alışverişinde bulunduğu toplantıda, seçim stratejileri ele alındı. CHP’li Başkanlar, iktidar çalışmalarını hızlandırabilmek adına izlenecek yol haritası hakkında konuştu.

Toplantıda ayrıca başkanların, 2022 yılı için yapılmasını planladıkları çalışmalar hakkında da Başkan Soyer’e görüşlerini beyan ettiler.  Yatırımlar konusunda da bu doğrultuda hareket edilmesi talebinde bulunduğu öğrenildi.

ERİŞ’TEN KİRAZ AÇIKLAMASI

Cumhuriyet Halk Partisi tarafından düzenlenen Beydağ Birlik ve Danışma Toplantısı’nda konuşan Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş'in 'Salim kardeşimiz  adayımız olsa Kiraz'da bayrağımızı dalgalandırırdık' söylediği iddia edilmiş, konuşma sonrası İYİ Parti Beydağ İlçe Başkanı salonu terk ettiği iddia edilmişti. İYİ Parti İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar'dan çarpıcı açıklamalarda bulunmuş, “Aradan geçen otuz aydan sonra sarf ettiğiniz sözlere dikkat edeceksiniz. İttifakın ruhunu yaşatmak ve taşımak yalnızca bize düşerse o zaman yük olur. “KİRAZ” onurumuzdur" ifadelerini kullandı.

Edinilen bilgilere göre; toplantı çıkışında açıklamalardan bulunan Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, yanlış anlaşılma olduğunu ve konu hakkında İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar ile konuşacağı öğrenildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ömer Güney ve eski başkanlar bir arada
Ömer Güney ve eski başkanlar bir arada
19 yaşındaki genç otomobilde ölü bulundu
19 yaşındaki genç otomobilde ölü bulundu