CHP’li Vekil Sındır’dan eğitim için önemli bir adım

CHP’li Vekil Sındır’dan eğitim için önemli bir adım

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, 1980 yılında mezun olduğu Bornova Anadolu Lisesinin Eğitim Vakfı (BALEV) için ‘İyilik Peşinde Koş’ adlı bir kampanya başlattı. Başlatılan ‘İyilik Peşinde Koş’ adlı maratonda toplanacak olan bağışlarla ihtiyaç sahibi öğrencilere burs verilmesi hedefleniyor.

23 Ekim 2019 - 13:04

Didar DEMİRCİ - CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, 1980 yılında mezun olduğu Bornova Anadolu Lisesi çatısı altındaki BALEV için başarılı ve maddi imkanları yetersiz ortaöğretim ve lisans öğrencilerine çağdaş, akılcı ve eşit eğitim olanağı yaratabilmek için burs fonu sağlayacak. 3 Kasım 2019 tarihinde başlayacak olan maratona katıldığını da duyuran Vekil Sındır, şu mesajı yayınladı:

“Değerli arkadaşım,

3 Kasım 2019 tarihinde binlerce iyiliksever yurttaşımız ile birlikte ‘İyilik Peşinde Koş’ Maratonuna katılıyorum.

Bu maratona katılma sebebim ülkemizin çağdaş, demokratik ve aydınlık geleceğinin mimarları olacak Fikri Hür - Vicdanı Hür - İrfanı Hür gençlerin yetişmesi için naçizane bir faydamın olması ve bu uğurda üstün bir çaba içinde olan Bornova Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı’na (BALEV) katkıda bulunabilmektir.

1980 yılında mezun olmanın gururunu taşıdığım okulum Bornova Anadolu Lisesi çatısı altındaki BALEV; başarılı ve maddi imkanları yetersiz ortaöğretim ve lisans öğrencilerine çağdaş, akılcı, eşit eğitim olanağı yaratabilmek adına burs fonu sağlıyor.

Bu maraton bağlamında okumakta olan gençlerimize katkı sağlamak amacıyla ben de bir Bağış Kampanyası başlatıyorum.

İşte bu nedenle, 3 Kasım 2019 günü İstanbul-2019-BALEV-Eğitim Aşkına Koşuyoruz projesi için İyilik Peşinde Koşarak, adımlarıma anlam katacağım. Koşumu desteklersen beni çok mutlu edersin.

1 öğrencinin 1 yıllık eğitim bursu tutarı 2500 TL'dir.

Bağış yapmak çok kolay,

Kampanya için hazırladığım aşağıda linkini verdiğim sayfamda şu anda kaç kişinin beni desteklediğini, hedefime ne kadar yaklaştığımı görebilir ve istersen sen de bağış yapabilirsin. Bağışının ne kadar olduğu (5 TL ve üstü) değil yapılmış olması çok daha önemli. Bağışınızın tamamı BALEV vakfımıza ulaşmaktadır.

https://ipk.adimadim.org/kampanya/CC49664

Haydi desteklerinizle iyilik peşinde hep birlikte olalım...

Katkılarınız için şimdiden sonsuz teşekkürler,

Prof.Dr.Kamil Okyay Sındır

İzmir Milletvekili”


Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Büyükşehir sosyal dayanışmaya 120 milyon harcadı
Büyükşehir sosyal dayanışmaya 120 milyon harcadı
İzmir Büyükşehir encümen ve komisyonlarına kimler seçildi?
İzmir Büyükşehir encümen ve komisyonlarına kimler seçildi?