CHP Menderes’te seçim günü… Adaylar ne mesaj verdi?

CHP Menderes’te seçim günü… Adaylar ne mesaj verdi?

8 ilçe yöneticisinin istifa etmesiyle yönetimi düşen CHP Menderes İlçe Başkanlığında, seçim heyecanı başladı. 3 adaylı geçen başkanlık yarışı öncesi adaylar ilk mesajlarını verdi.

20 Kasım 2021 - 13:59

Çiğdem CANPOLAT / ÖNCÜŞEHİR - Cumhuriyet Halk Partisi Menderes İlçe Başkanı Kemal Koç'un yönetimi, 7 Eylül 2021 tarihinde yaşanan istifa hamlesi ile düşürülmüştü. 8 ilçe yöneticisi istifa etmiş, yönetimin yarıdan bir fazlasının istifası ile tüzük kuralları devreye girmiş ve ilçe yönetimi tümden düşmüştü. İlçeyi kongreye götürmek üzere Muammer Karabacak, kayyum başkan atanmıştı.

Bugün belediyeye ait düğün salonunda gerçekleştirilecek kongrenin Divan Başkanı önceki dönem parti meclis üyesi Umut Tekin seçildi.

Kongreye çok sayıda delegenin yanısıra; CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar ile il ve ilçe yöneticileri katıldı.

Öte yandan kongrenin blok liste ile yapılması oy çokluğu ile kabul edildi.

KAYALAR: HEP BERABER OLURSAK İKTİDAR OLURUZ

Kongrede konuşan Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar, “3 adayımız var. 3 aday da bizim başımızın üstünde. Kim kazanırsa kazansın belediye başkanı olarak ilçe başkanımızın emrindeyim. Kendisi ile ilçemizi daha güzel yerlere götüreceğimizin sözünü veriyorum. Önümüzde seçim var. Hep beraber olursak başarılı olur, iktidar oluruz. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da ilçe örgütü ile belediye başkanı uyumlu olacak. Kongremizin hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

YILMAZ: GÖREVE BAŞLADIĞIM GÜNDEN İTİBAREN DAİMA YANINIZDA OLACAĞIM

Adaylardan Güler Yılmaz, “25 yıllık ziraat mühendisi olan bir kardeşiniz ablanız ve yoldaşınız olacak Menderesimize mesleki ve esnaflık birikimlerimi katarak çalışacağım. Her gün biraz daha yoksullaşan çiftçiler, geleceğinden umudunu kesmiş gençler, rotasını kaybetmiş umutsuzlar bilmelidirler ki bu göreve başladığım günden itibaren daima yanınızda olacağım. Cumhuriyetimizin 2. yüzyılında Atatürk’ün ilke ve inkılaplarını ilke edinerek Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde partimizi iktidara taşımak için görevinin bilincinde olan bir ilçe başkanı olacağım. Belediyemizin CHP tarafından yönetilmesi, Millet İttifakı’nın çürümüş tek adam rejiminden kurtulmak isteyen tüm seçmenlerimizin, hepimizin kazancıdır. Seçim, seçmenin özgür iradesiyle katıldığı, demokrasinin vazgeçilmez unsurudur. Din, dil, ırk, mezhep, cinsiyet ayrımı olmaksızın CHP çatısı altında kimsenin ötekileştirilmediği, hor görme, kayırma gibi durumların yaşanmasına fırsat vermeyeceğim. Güç ve güçlüden yana taraf olmayacağım. İnsan ve irade ayırmadan girilmedik mahalle, dokunulmadık yürek bırakmayacağım. Tarafsız, yapıcı olacak ve doğrudan asla sapmayacağım. Birlikten güç doğar ilkesiyle örgütümüz ve belediye başkanımızla uyum içinde ve birlikte çalışacağımıza söz veriyorum” dedi.

ÇİFTÇİ: ÖRGÜTÜMÜZÜN İÇİNDE BİR HEVES AZALMASI, BİRBİRİMİZLE UZAKLAŞMA OLDU

Aday Çağrı Çiftçi, 2019 yerel seçimlerinden önce Türkiye’nin bir sihirbazla tanıştığını ifade ederek, “Bu sihirbaz Genel Başkanımız. Partimizin içinde ya da Türkiye’nin diğer bileşenlerinde olsun aynı masaya oturmaz denilenleri anı masada buluşturdu. Ne mutlu ki Menderes’i AK Pati iktidarından CHP iktidarına geçirdik. Bu zaferin mimarı Genle Başkanımız müthiş bir enerjiyle herkese dokunmayı başarabiliyorken bizlerin öncelikli hedefi sahada herkese ulaşmak olmalıdır. Ulaşılabilir olmak bir nitelik kazandırmıyor. Ulaşmamız olmamız ve dokunmamız lazım. Bu şekilde sahada bir şeyler artıya dönüyor. 2019 seçimleri de bunun ispatı. Sayın belediye başkanımız göreve geldikten sonra bizler daha rahat konuşmaya ve nefes almaya başlayacağımızı düşündük ve şu anda bu kısmen var. Hepimize düşen paydalar var. Menderes çok büyük. Menderes’te saha çalışması fiziken ve madden zor. Örgütümüzün içinde bir heves azalması, birbirimizle uzaklaşma oldu. Ara sıra birbirimizi fırçalamamızda ve eleştirmemizde bir sorun olmamalı. Bu şekilde sorunları çözüp daha güze şeyler ortaya çıkarabileceğimize eminim. Bu seçimin kazananı kaybedeni yok. Asıl olan CHP’dir. Bunun kazananı ya da kaybedeni sonraki dönemde yani hizmet safhasında oluyor. Hizmette kazanmamız için de öncelikle örgütteki küskün olan yoldaşlarımıza dokumamız lazım. 3 aday arkadaşımızla birlikte aynı platforma aynı şeyleri düşünüyoruz. Başarının anahtarı insanlara dokunabilmek. Öncelikli hedefimiz genel iktidarı, Millet İttifakı olarak seçim zaferiyle sonlandırmak olmalı. Bu da gece gündüz yol kat etmekle oluyor. İlçe binamız partililerimiz için konuk evi olsun ve 7/24 size açık olsun. Benim size ilk ve en büyük vaadim budur” dedi.

İŞLER: HELALLEŞEREK DAHA GÜZEL GÜNLERE İLERLEYECEĞİMİZE OLAN İNANCIM TAM

Son Ahmet İşler ise,  “Ben birliktelikten ve uzlaşıdan yanayım. Bu iktidar yolculuğunda Kemal Klıçdaroğlu’nun da dediği gibi helalleşerek daha güzel günlere ilerleyeceğimize olan inancım tam. Geliyor gelmekte olan. Her şey daha güzel olacak” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir’de sağanak yağış ve kar teyakkuzu
İzmir’de sağanak yağış ve kar teyakkuzu
İzmir Valisi’nden korkutan ‘Omicron’ açıklaması: İzmir son iki gündür kendi rekorunu kırıyor
İzmir Valisi’nden korkutan ‘Omicron’ açıklaması: İzmir son...