Çiğli Belediyesi’nden 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Flash...

Çiğli Belediyesi’nden 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Flash Bellekte Nutuk

Çiğli Belediyesi tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı için Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümsüz eseri Nutuk, flash belleklere yüklenerek okul ve derneklere dağıtılmaya başlandı.

30 Ağustos 2020 - 14:28
Reklam

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, Atatürk’ün Cumhuriyet tarihini, Samsun’a çıktığı 19 Mayıs’tan Cumhuriyet sonrası inkılap dönemine kadar olan zaman aralığında anlattığı büyük eser Nutuk’u herkesin okuması için harekete geçti. Başkan Gümrükçü, Nutuk yüklü flash bellekleri başta çocuk ve gençler olmak üzere herkesin okuyabilmesi için ilçedeki okul ve derneklere dağıtılmasını sağladı.

Büyük eser Nutuk’u 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. yılında dağıtmaktan mutluluk duyduklarını belirten Başkan Utku Gümrükçü sözlerini şöyle sürdürdü: “Ordular ilk hedefiniz Akdeniz’dir emriyle başlayan,Dumlupınar’da sonuçlanıp, İzmir’in kurtuluşu ile taçlanan büyük zaferimizin 98. yıldönümü kutlu olsun. Zaferin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ebedi Başkomutanı Mustafa Kemal Atatürk, kurtuluş mücadelemizin bütün kahramanlarını, vatanı için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Bu anlamlı günün coşkusunu yaşatmak ve başta gençler olmak üzere dileyen arzu eden herkesin okuyabilmesi için tarihimiz açısından büyük önem taşıyan Nutuk’u dağıtmaya karar verdik.Atamızın ölümsüz eseri yolumuza ışık tutmaya devam edecek.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de orman yangını çıktı!
İzmir'de orman yangını çıktı!
Manavgat'taki yangının ateşi Bergama'yı da yaktı
Manavgat'taki yangının ateşi Bergama'yı da yaktı