Çiğli’de hangi mahallede hangi listeler yarıştı?

Çiğli’de hangi mahallede hangi listeler yarıştı?

CHP Çiğli İlçe delege seçimleri son hızla devam ediyor. Beyaz, Kırmızı ve Mavi listelerin yarıştığı parti içi rekabette, akşam 17:00 itibarıyla seçimler tamamlanmış olacak. Mahalle delege seçimlerinin yapıldığı bazı mahallelerde tek liste olarak sandığa gidiliyor.

10 Kasım 2019 - 15:31

Cumhuriyet Mahallesi sarı liste, Sasalı, Kaklıç, Egekent ve Çağdaş mahalleleri beyaz liste ile seçimi tamamlayacaklar. Ataşehir Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Aydınlıkevler Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Maltepe Mahallesi, Evka-2 Mahallesi, Evka-6 Mahallesi, Güzeltepe Mahallesi, Uğur Mumcu Mahallesi, Köy İçi Mahallesinde kırmızı beyaz listelerin yarışı olacak.

H. Gazi Mustafa Kemal Mahallesi, İnönü Mahallesi, Şirintepe Mahallesinde ise beyaz ve mavi listelerin yarışı olacak. Egekent mahallesinde cinsiyet kotası erkeklere uygulandı. Delege listesinde yer alan isimlerin 14’ü kadın 8’i erkek olarak belirlendi.

Mahalle delege seçimlerinin önemli diğer bir mahallesi ise Küçük Çiğli Mahallesi. Geçen dönem kendi mahallesinde kaybeden, bir önceki dönem Çiğli Belediyesi Başkanı Hasan Arslan bu kez işi sıkı tutuyor. Eski İlçe Başkanı Zeynel Mertoğlu, ADD Çiğli Şube Başkanı Sedat Arslan, kırmızı listede yer alıyor. İlçe Başkanlığına aday olan Erkan Akar kendi mahallesi olan Esentepe yerine çalışmalarını Küçük Çiğli mahallesinde yaparak kırmızı listeye destek veriyor.

Atatürk Mahallesi delege seçimleri için hazırlanan listeler arasında kırmızı liste farklı bir çalışma uygulayarak Atatürk’ün anma etkinliği kapsamında vektörel çalışmasına liste üzerinde yer vererek saygıyla anıyoruz yazdırdı.


Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bakan Pekcan'dan esnafa kredi yapılandırma müjdesi
Bakan Pekcan'dan esnafa kredi yapılandırma müjdesi
BAŞKAN GÜNEL HAFTAYA ZABITA PERSONELİ iLE BAŞLADI
BAŞKAN GÜNEL HAFTAYA ZABITA PERSONELİ iLE BAŞLADI