Çiğli’de örnek uygulama: Pazaryeri girişinde vatandaşa...

Çiğli'de örnek uygulama: Pazaryeri girişinde vatandaşa ücretsiz maske

Pazaryerlerine maskesiz girilemeyeceği yönündeki genelgenin yayınlanması ile pazaryerlerine maskesiz giden vatandaşlar sorun yaşarken; Çiğli Belediyesi örnek bir uygulamaya imza atarak, pazaryerlerinin girişinde vatandaşa ücretsiz maske dağıttı.

04 Nisan 2020 - 16:58

Korona virüs salgınına karşı alınan önlemlerin hayata geçirilmesinde özellikle pazaryerlerinde sıkıntı yaşanıyor. Pazar tezgahlarının seyrekleştirilmesi ve 3 metre mesafe ile kurulmasında sorunlar yaşanırken, diğer bir sorun da pazara alışverişe gelen vatandaşların maske sorunu... 
Çoğu eczanede ya maske bulunmuyor yada fahiş fiyatlara satılıyor. İnternetten verilen cerrahi maske siparişleri de genelde zamanında teslim edilmiyor. 
İşte bu sorun karşısında Çiğli Belediyesi, örnek bir uygulamaya imza attı. Bir süre önce cerrahi maske ve yüz siperliği üretimine başlayan Çiğli Belediyesi, bugün pazaryeri girişlerinde vatandaşlara bu maskeleri ücretsiz dağıttı. 
Pazaryeri girişlerinde bekleyen zabıta ekipleri, pazara maskesiz gelen vatandaşlara ücretsiz maske dağıttı. 

BAZI İLÇELERDE MASKESİZ GELENLER PAZARYERİNE GİREMEDİ
Buna karşılık İzmir'deki bazı belediyelerin de İçişleri Bakanlığında yayınlanan genelge doğrultusunda maskesiz gelen vatandaşları pazaryerlerine sokmadıkları görüldü. Maske temin edemeyen vatandaşlar pazar alışverişlerini yapamadan evlerine döndü. Çiğli Belediyesinin uygulaması vatandaşlardan büyük takdir gördü.

GÜMRÜKÇÜ GENEL BAŞKANA HEDİYE ETMİŞTİ
Korona virüs salgını Türkiye'de yayılım göstermeye başladığında Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, belediye imkanları ile cerrahi maske ve yüz siperliği üretimi başlatmış, diğer belediyelere de örnek teşkil etmesi amacıyla, üretilen bu yüz siperliği ile maskelerden Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na da hediye olarak götürüp, teslim etmişti. 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Günlük daire kiralamışlardı… Uyuşturucu sonu oldu!
Günlük daire kiralamışlardı… Uyuşturucu sonu oldu!
Denizli Milletvekili Teoman Sancar, CHP'den istifa etti!
Denizli Milletvekili Teoman Sancar, CHP'den istifa etti!