Çiğli’de Toplu Sözleşme Görüşmelerinde Mutlu Son
  • Reklam

Çiğli’de Toplu Sözleşme Görüşmelerinde Mutlu Son

Çiğli Belediyesi Şirketi Çibel ile DİSK’e bağlı Genel-İş 8 Nolu Şube ile sürdürülen toplu sözleşme görüşmeleri mutlu sonla bitti.

11 Eylül 2020 - 14:20

Çiğli Belediyesi şirketi Çibel işçilerinin bağlı olduğu Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’na (DİSK) bağlı Genel-İş Sendikası 8 Nolu Şube arasında süren toplu iş sözleşmesi görüşmeleri uzlaşmayla sonuçlandı. Sendika Başkanı Deniz Şahin Gümüştekin ve sendika yöneticileri ile bir araya gelen Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü 860 işçiyi ilgilendiren görüşmeyi karara bağladı. Buna göre işçiler ilk yıl için 900 TL net, ikinci yıl ise enflasyon artışı artı 2 puan zam alacak.

dsc_4826.jpg

Başkan Gümrükçü: “Yeni bir başlangıç yapıyoruz”

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, Belediye Binası önünde toplanan işçilere yaptığı konuşmada “Bu kent hızlı gelişen bir kent. Nüfusumuz 200 bini geçti. Birikimimiz var ve dünden bugüne bu birikimin içinde dostluk, kardeşlik, eşitlik, dayanışma ve en önemlisi emek var. Ben 21 yıldır bu şehirde oturuyorum. Bir öğretmenin oğluyum ve ‘emek nedir’ iyi bilirim. Verdiğimiz emeği ve mücadeleyi iyi biliyorsunuz. Bugün bize kavga, yakışmaz, yakışmıyor, yakışmayacak. Önemli olan sendika ile belediyenin, işçi ile sendikanın el ele, yürek yüreğe vermesi.  Biz halktan topladığımız vergilerle bu maaşı hak ediyoruz. Daha çok çalışıp üretmemiz lazım. Bizim çalışmamız vatandaşa hizmet, yol, park çocukların gelişimi için kreş olacak. Bugün burada bir başlangıç yapıyoruz. Sizden ricam ‘Çiğli Belediyesi bundan sonra nasıl güçlü bir belediye olur?’ diyerek hizmet etmeniz. Hep birlikte yeni bir sayfa açalım ve yeni bir kenti birlikte yaratalım. Zafer direnen emekçinin olacak” dedi.

dsc_4868.jpg

Şube Başkanı Gümüştekin: “Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz”

Şube Başkanı Deniz Şahin Gümüştekin ise toplu iş görüşmelerinin mutlu sonla bittiğini belirterek, “Bizimle bu toplu sözleşmeyi bitirmeye çalışan herkese teşekkür ediyoruz. Belediye başkanımızla detaylı görüştük ve kendisine emekleri için teşekkür ediyoruz. Görüşmeler sonucunda ilk yıl 900 TL net artış, ikinci yıl ise enflasyon artışı artı 2 puan artış olacak şekilde anlaşma sağlandı” dedi. 

Alkışlar eşliğinde tamamlanan konuşmaların ardından Başkan Utku Gümrükçü ile Şube Başkanı Gümüştekin, Belediye Binası ana girişine asılı olan Sendika Grev İlanı Kararını birlikte indirdiler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de silahlı kavgada yaralanan kişi hastanede hayatını kaybetti
İzmir'de silahlı kavgada yaralanan kişi hastanede hayatını...
Sahte içki operasyonlarda yakalanan 296 şüpheliden 78'i tutuklandı
Sahte içki operasyonlarda yakalanan 296 şüpheliden 78'i...