Çiğli ile sınır tartışmasına Tugay yorumu
Reklam

Çiğli ile sınır tartışmasına Tugay yorumu

Çiğli’nin Karşıyaka’dan ayrılmasından sonra mahalle sınırlarıyla ilgili geçmişten beri süren tartışmalar Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü’nün Mavişehir konusundaki çıkışıyla yeniden gündeme geldi. Gümrükçü’nün bu çıkışına Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’dan ilginç bir cevap geldi.

18 Temmuz 2019 - 13:12

Didar DEMİRCİ - Karşıya Belediye Başkanı Cemil Tugay, Çiğli’nin Karşıyaka’dan ayrıldığından beri mahalle sınırlarıyla ilgili sorunların devam ettiğini, sınırların nerede bitiyor nerde başlıyorla ilgili süren bir tartışma olduğunu belirterek bu süreçte mahkemelerin devam ettiğini dile getirdi. Tugay, Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü’ye, “Utku Bey biliyordur! Bu konuyu… Çok istemişler ama Mavişehir zaten söz konusu değil. Orada bir yanlış anlaşılma olmasın!” dedi.

MAVİŞEHİR - İSTASYONALTI

Başkan Tugay, Mavişehir’in Çiğli sınırları içerisinde olduğu iddialarına karşılık, ekiplerinin ve kedisinin süreci yakından takip ettiğini, bu konuda herkes kendi bakış açısıyla değerlendirdiğinde şunun söylenebileceğini dile getirdi. Tugay, “Oradan geçen otoyol Çiğli ile Karşıyaka’yı ayırıyor. Bugünkü şartlarda bunun bilinmesi lazım” dedi.

Tugay, İstasyonaltı mahallesini örnek vererek, “O günkü halkın tercihi de Utku Beyi hayal kırıklığına uğratacaktır. Çiğli2ye bağlı olmak isteyeceklerini sanmıyorum. İstasyon halkı Karşıyaka’ya bağlılığından mutlu olur” ifadelerine yer verdi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Resimli, resimsiz, kısa, uzun ve dualı cuma mesajları! Twitter, Facebook ve Instagram'a özel cuma mesajları ve sözleri burada… (24.01.2020)
Resimli, resimsiz, kısa, uzun ve dualı cuma mesajları! Twitter,...
İşler: İzmir'in geleceği Türkiye'nin de geleceğidir
İşler: İzmir'in geleceği Türkiye'nin de geleceğidir