Cindi Can Polat’tan ’30 Ağustos’ mesajı: Laik cumhuriyetin...

Cindi Can Polat'tan '30 Ağustos' mesajı: Laik cumhuriyetin temelleri atıldı

Bayraklı Belediyesi Grup Başkan Vekili Cindi Can Polat, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlayarak, “30 Ağustos emparyalizme ve işgalcilere karşı Anadolu da yaşayan bütün halkların din, dil, ırk, mezhep, farketmeksizin kadını, erkeği, gencinin bir araya gelerek yaşanan yoksulluk ve bütün kısıtlı imkanlara rağmen omuz omuza mücadele verip. Düşmanı mağlup ettikleri ve bir yerde de laik demokratik cumhuriyetin temellerini attıkları gündür" dedi.

29 Ağustos 2021 - 13:44

ÖNCÜŞEHİR - Bayraklı Belediyesi Grup Başkan Vekili Cindi Can Polat, ‘30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. yıl dönümü nedeniyle bir kutlama metni paylaştı.

Büyük bir zafer kazanıldığını ifade eden Polat, “30 Ağustos emparyalizme ve işgalcilere karşı Anadolu da yaşayan bütün halkların din, dil, ırk, mezhep, farketmeksizin kadını, erkeği, gencinin bir araya gelerek yaşanan yoksulluk ve bütün kısıtlı imkanlara rağmen omuz omuza mücadele verip. Düşmanı mağlup ettikleri ve bir yerde de laik demokratik cumhuriyetin temellerini attıkları gündür. 26 Ağustos’ta Kocatepe’den başlayan taarruz 30 Ağustosta düşmanı Dumlupınar da bozguna uğratılmasıyla ve 9 Eylül de İzmir’in düşman işgalinden kurtulmasıyla vatan toprakları özgürlüğüne kavuşmuştur. Sonrasında laik demokratik cumhuriyet kurulmuştur. Uzun yıllar süre gelen savaşlar ve yanlış yönetimler nedeni ile fakirleşen, yorulan ve yoksullaşan Anadolu halkı, cumhuriyetin ilanı ile Başkomutan Gazi Mustafa kemal Atatürk ilke ve inkılapları ışığında kısa zamanda her alanda hızlı bir gelişme sağlanmıştır. Adalette güven tesis edilmiş, özgürlüklerin önü çağın gereği olabildiğince açılmış, ekonomik alanda büyük atılımlar yapılmış, yeni bir eğitim sistemi geliştirilmiş, kılık kıyafet devrimi yapılmış, laiklik kabul edilmiş kısa zamanda gerçekten de çağ atlanmıştır. Muasır medeniyetler seviyesi hedefi ortaya koyan Atatürk Cumhuriyeti gençlere emanet etmiştir. Bizimde en büyük görev ve sorumluluğumuz laik demokratik cumhuriyete ve Atatürk Türkiye’sine sahip çıkmaktır. İlelebet yaşatmaktır” dedi.

Polat sözlerini şöyle tamamladı:

“Son olarak zor zamanda dimdik ayakta duran, vazgeçmeyen, bu günleri bizlere armağan eden başta Başkomutan Gazi Mustafa kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş kahramanlarımızı, aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum. Herkesin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü ile Proje Geliştirme Ofisi Kuruldu
İzmir Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü ile Proje...
İzmir açıklarında deprem!
İzmir açıklarında deprem!