Coronavirüsün Türkiye’ye etkileri! Kaç kişi iyileşti?

Coronavirüsün Türkiye’ye etkileri! Kaç kişi iyileşti?

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, vatandaşları coronavirüsün Türkiye’de ne derece ilerlediğini, kaç kişide görüldüğünü anlık olarak gösteren bir web sitesi oluşturdu. Sitede dünyadan da veri akışı sağlanırken, Türkiye’deki ölüm oranları, vaka sayısı ve hastalıktan kurtulanların sayısı güncellenerek vatandaşa sunuluyor.

27 Mart 2020 - 11:39

Didar DEMİRCİ - Tüm dünyayı etkisi altına alan ve neredeyse hayatı durma noktasına getiren coronavirüs, Türkiye’de de kendini gösterdi. Bunun üzerine salgının Türkiye’de nasıl ilerlediğini sağlıklı bilgileri paylaşmak adına Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, bir web sitesi kurarak vatandaşın doğru bilgiyi alması için veri akışı sağlamaya başladı.

TÜRKİYE’DE İYİLEŞENLERİN SAYISI DA YER ALIYOR

Her gün akşam saatlerinde Türkiye’de karantina altında olan hastalardan yaşamını yitirenleri ve yapılan yeni testlerle kaç kişide coronavirüsün tespit edildiği paylaşılıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın dün akşam saatlerinde kameralar karşısına geçerek bildirdiği verilerle, hasta sayısı 3629 ölüm oranı 75 olarak açıklandı. Sağlık Bakanı daha önceki açıklamalarında iyileşen hasta sayılarının olduğunu dile getirse de önümüzdeki süreçlerde bunu sizlerle paylaşacağım demişti. Bunun üzerine https://corona.cbddo.gov.tr/ sitesinden alınan bilgiler doğrultusunda iyileşen kişi sayısı 26 olarak belirtildi.DÜNYADAKİ TOPLAM VAKA SAYISI

Tüm dünyada şu ana kadar 533 bin 416 kişiye corona teşhisi konulurken, 122 bin 710 kişi iyileşmiş ve 24 bin 82 kişi de yaşamını kaybetti. Dijital Dönüşüm Ofisinden alınan bilgiler doğrultusunda dünya genelinde iyileşenlerin oranı ölüm oranından yüksek olması umutları yükselti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
COVID-19 tedavisinde yeni umut
COVID-19 tedavisinde yeni umut
Torbalı'da süreç nasıl işleyecek? Cumhur İttifakı da aday çıkaracak mı?
Torbalı'da süreç nasıl işleyecek? Cumhur İttifakı da aday...