’Çukur’u biz alalım’ diyen Boztepe’ye Tunç Soyer ne cevap...

'Çukur'u biz alalım' diyen Boztepe'ye Tunç Soyer ne cevap verdi?

Folkart’ın ‘iade ettik’ dediği Basmane Çukuru için İzmir Büyükşehir Belediye Meclisinden sürpriz bir teklif geldi. Ak Partili Hüsnü Boztepe, “Zaten yüzde 30’u Büyükşehir’in olan bu arsayı Büyükşehir olarak alıp, buraya yeni hizmet binası yapalım. 6 üzeri şiddetle bir deprem olursa ne bu kentin ne meclisi ne de başkanı kalır” dedi.

16 Mayıs 2019 - 11:11 - Güncelleme: 16 Mayıs 2019 - 11:12

Mevlüt DAĞDEVİREN - İzmir Büyükşehir Belediye Meclisinin Mayıs ayı ikinci oturumu hareketliydi. Bir çok meclis üyesinin söz alarak farklı konularda görüş bildirdiği toplantıda Ak Partili Hüsnü Boztepe’den de çok ilginç bir çıkış geldi. Mevcut Büyükşehir Belediyesi hizmet binasının 6 üzeri şiddetteki bir depreme dayanıklı olmadığına dikkat çeken Boztepe, “Şu an içinde bulunduğumuz belediyemizin binasının depreme dayanıklı olmadığını hepimiz bilmekteyiz. Allah korusun 6 ve 6 üzeri şiddette olacak bir depremde bu bina yerle bir olur. Eğer o deprem meclisin yapıldığı saatlere denk gelirse de Allah korusun ne İzmir’in belediye başkanı kalır ne de belediye meclisi kalır!” dedi.

FOLKART ÇEKİLDİ BİZ ALALIM!

Buradan Folkart’ın TMSF’ye iade ettiği Basmane Çukuru olarak bilinen Basmane’deki arsaya dikkat çeken Boztepe, “Geçmişte kendi mülkümüz olan bu alanın tekrar özüne döndürelim” dedi. Boztepe, zaten yüzde 30’u İzmir Büyükşehir Belediyesine ait olan bu arsanın tamamının satın alınması için meclisin Başkan Tunç Soyer’e yetki vermesini öneren Boztepe, “Geçmişte tamamı  kendi mülkümüz olan bu yeri kendimiz satın alarak buraya bir hizmet binası ve kültür merkezi yapmayı teklif ediyorum. Büyükşehir Belediye Meclisimiz de size tam yetki vererek TMSF ile görüşmeleri başlatarak bu yerin tamamını belediyemize satın alınmasını talep ediyoruz. Basmane’de İzmir’in merkezi olan bu bölgeye Belediye Hizmet binamızı ve aynı zamanda Kültür Merkezi içinde sinema salonları tiyatro salonları büyük bir otopark olan bir alan yaratmalıyız. Böylece büyük bir hizmet alanı yaparak İzmirli hemşerilerimize hediye etmeliyiz” diye konuştu.

TUNÇ SOYER: ÜZERİNDE ÇALIŞIYORUZ

Bu öneriye karşılık kısa bir açıklama yapmayı tercih eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ise Basmane Çukuru konusunda yeni bir çözüm bulmaya çalıştıklarını belirterek, “Arkadaşlarımızla birlikte bu konu üzerinde çalışıyoruz. Sonuca ulaştırdığımızda İzmirli hemşerilerimizle paylaşacağız” dedi. Soyer, hangi yönde bir çözüm formülü üzeride çalıştıkları konusunda ise detay vermedi.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir Büyükşehir hiç bir etkinliğinde havai fişeğe kullanmayacak
İzmir Büyükşehir hiç bir etkinliğinde havai fişeğe...
Başkan Tugay bu kez ihaleyi alamadı... Sert açıklamalar yaptı...
Başkan Tugay bu kez ihaleyi alamadı... Sert açıklamalar yaptı...