Cumhurbaşkanı Buca ve Urla’da özelleştirme kararı aldı

Cumhurbaşkanı Buca ve Urla’da özelleştirme kararı aldı

İzmir’in Buca ve Urla ilçelerinde özelleştirme kararı alan Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na bu görevi verdi.

17 Nisan 2019 - 13:28

Özelleştirme İdaresi Başkanlığınca özelleştirme kapsam ve programında olan mülkiyeti Sümer Holding A.Ş. ile birleştirerek tüzel kişiliği sona erdiren TTA Gayrimenkul A.Ş. adına Buca’da kayıtlı taşınmazları özelleştirme kararı aldı. Özelleştirilecek olan arazilerin belediye hizmet alanı, genel otopark alanı, ticaret alanı, park ve yol gibi kullanılmasında bir sakınca bulunmuyor. 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 Uygulama İmar Planı onaylanırken kararın gereğini uygulama yetkisi ise Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na verildi.

Urla’daki taşınmazlar ayrıca konuşuldu

Cumhurbaşkanı, Özelleştirme İdaresi Başkanlığınca özelleştirme kapsam ve programında olan mülkiyeti Maliye Hazinesine kayıtlı, Urla’da yer alan taşınmazlar için farklı bir karar aldı. Arazilerin kentsel gelişme alanı, ticaret-turizm-konut alanı, günübirlik tesis alanı, lise alanı, park, kuru dere yatağı ve yol noktasında kullanım kararları getirildi. 1/100000 ve 1/25000 ölçekli Çevre Düzeni Planı Değişikliği ile 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı Değişikliği ve 1/1000 Uygulama İmar Planı Değişikliğine askı sürecinde yapılan itirazların reddedildiği açıklandı. Alınan kararların yerine getirilmesi hususunda Özelleştirme İdaresi Başkanlığına yetki verildi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kavacık Üzüm Festivali renkli başladı
Kavacık Üzüm Festivali renkli başladı
Güzelbahçe'de temizlik farkındalığı
Güzelbahçe'de temizlik farkındalığı