Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gündem ve AK Parti ile ilgili...

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gündem ve AK Parti ile ilgili açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara’da Melike Hatun Camii’nde kıldığı Cuma namazının ardından, açıklamalarda bulundu.

30 Ağustos 2019 - 15:04

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da Melike Hatun Camii’nde kıldığı cuma namazının ardından açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı, "İdlib'le ilgili gelişmelerde 'bizim istediğimiz noktadadır' dersek bu yalan olur. Şu anda bizim istediğimiz noktada değil." ifadelerini kullanan Erdoğan, "İdlib'de 9 ve 10 nolu gözlem kulelerimize bazı tacizler olmuştu. Sayın Putin'le yaptığımız görüşme sonrası gerekli uyarılar yapıldı." şeklinde konuştu.

"BM GENEL KURULU'NDA SAYIN TRUMP'LA BİR ARAYA GELECEĞİZ"

Erdoğan, Suriye'deki gelişmelerle ilgili de "BM Genel Kurulu'nda Sayın Trump'la bir araya geleceğiz. Orada da yine bu konuları ele alacağız" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "F-35'ler konusunda ABD şu andaki tutumunu devam ettirirse biz tabii başımızın çaresine bakacağız" ifadelerini kullandı.

DAVUTOĞLU'NUN AÇIKLAMALARI

Davutoğlu'nun açıklamaları ile ilgili Erdoğan, şu şekilde konuştu:

“Biz bunları geçmişte aştık. Bizim partimizden grup kuracak şekilde ayrılıp esamesi okunmayanlar çıktı. Ayrılıp da şuanda CHP'nin içinde sığıntı durumuna düşenler oldu. AK Parti uluslararası boyuta ulaşmış partidir. Bu arkadaşların söyleyecek neleri varsa söylesinler. Bagajlarında ne varsa döksünler. Böyle lafla tehditlerle olmaz.

AK Parti olarak bu hareket, dava ülkenin dört bir yerinde neler yapmış buna bakacaksınız. Biz eserlerimizle konuşuyoruz. Bu eserler ortada. Biz aynı şekilde yolumuza devam edeceğiz. Biz laf değil, iş üretiyoruz. İş üretmeye devam edeceğiz.”

KADIN CİNAYETLERİ

Erdoğan, kadın cinayetlerine dair de, "Parlamentomuz kalkar idam konusunda kararını verirse ben bunu onaylarım. Hiç düşünmem. Bu konuda vicdanım da rahattır" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MİTSO'DA COĞRAFİ İŞARETLİ ZEYTİNYAĞI DENETİMİ YAPILDI
MİTSO'DA COĞRAFİ İŞARETLİ ZEYTİNYAĞI DENETİMİ YAPILDI
Buca’da sanat zamanı: İki usta şair bir arada
Buca’da sanat zamanı: İki usta şair bir arada