Cumhuriyet Bayramını milletçe kutluyoruz

Cumhuriyet Bayramını milletçe kutluyoruz

AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır, 29 Ekim Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 97’nci yılını yayımladığı bir mesajla kutladı.

27 Ekim 2020 - 09:32

Cumhuriyetin Türkiye'nin bağımsızlık zaferinin ardından elde ettiği en önemli kazanımlardan biri olduğunu ifade eden Necip Nasır, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Bu yıl Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Türk milletine armağan ettiği Cumhuriyetimizin 97'nci yılını tüm vatandaşlarımızla birlikte tek yürek olarak yeniden kutluyoruz. Cumhuriyet, ulusal kurtuluş savaşıyla yedi düvele meydan okuyan ve mazlum milletlere örnek olan yüce Türk Milleti’nin topyekün savaş meydanlarındaki zaferlerini taçlandıran en önemli kazanımdır. 97'nci yılında Cumhuriyetimiz, içerde ve dışarıda emperyalizmin ve onun hain işbirlikçilerinin tüm kirli ve ekonomik oyunlarına rağmen, dimdik ayaktadır ve eskisinden de güçlü olarak yoluna devam etmektedir. Hiçbir güç, 2023 hedeflerimize ulaşmamızı ve Türkiye Cumhuriyeti’ni muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmamızı engelleyemeyecektir. Bu duygularla, her karışı şehit kanıyla sulanmış olan bu mübarek topraklarda milli kurtuluş destanını yazan, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere;

bu toprakları bizlere vatan kılan tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir’de gevrek, boyoz ve poğaça fiyatlarına zam!
İzmir’de gevrek, boyoz ve poğaça fiyatlarına zam!
AK Parti’den 30 Ekim’de ‘olağanüstü meclis’ önerisi
AK Parti’den 30 Ekim’de ‘olağanüstü meclis’ önerisi