Cumhuriyetçi Avukatlar Baro seçimi için yola çıktı

Cumhuriyetçi Avukatlar Baro seçimi için yola çıktı

Izmir Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu, 10 Ocak 2020 tarihli Genel Kurul toplantısında: Ekim 2020 tarihinde yapılacak İzmir Barbarosu seçimlerinde grubun başkan ve kurul adaylarını belirleyecek ön seçimin kurallarını saptayıp, ön seçimi gerçekleştirmek üzere de 10 kişilik bir Yürütme Kurulu oluşturdu. 

10 Mart 2020 - 09:14 - Güncelleme: 10 Mart 2020 - 09:24

Avukat Ulvi Puğ’un başkanlığında; Avukat Cihangir Marmara, Avukat Nilüfer  Kurtoğlu, Avukat Mustafa Ruhan Erdem, Avukat Mehmet Tahsin Soner, Avukat Hakan Ayaz, Avukat Hüseyin Karakoç, Avukat Serhat Sökmen, Avukat Duygu Özman Işıkoğlu, Avukat Necmiye Ece Uncu’dan oluşan kurul seçim takvimini belirledi. 

Yürütme Kurulu Adına Avukat Ulvi Puğ, seçim sürecine yönelik ilk açıklamalarını da yaparak, Baro'ya adaylıklarının nedenlerini açıkladı. İşte o açıklama:  "İzmir Barosu Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu olarak biz, bu vatanı ve milleti dün kurtaranın Gazi Mustafa Kemal Atatürk olduğunu biliyor ve bugün kurtaracak olanın da Atatürkçülük olacağına yürekten inanıyoruz. Bu inanç ve kararlılıkla, İzmir Barosu Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu Yürütme Kurulu olarak, Ekim 2020 tarihinde yapılacak İzmir Barosu seçimlerinde grubumuz adına seçime katılacak Baro Başkan Adayı ve Kurul Adaylarının bir kısmını belirleyeceğimiz önseçimimizin 16 Nisan’da yapılması kararını almış bulunuyoruz. Bu tarihte ön seçim yapma talebimiz için Baromuza gerekli başvuru yapılmış ve olur alınmıştır. Hukuk toplumlarda sadece düzeni sağlayabilir. Huzuru sağlayan ise adalettir. O yüzden hukuk mekanizması çalıştığı zaman ortaya çıkaracağı ürünün mutlaka adalet olması gerekir. Bunun için de; tam bağımsız bir devlet, tam bağımsız bir yargı, tam bağımsız bir savunma şarttır. Ülkemizin hukuk mekanizmasının adalet üretmekten gittikçe uzaklaştığı adeta adaletin Adalet Saray’ından çıkartılıp Sarayın Adaletine mahkum edildiğimiz, mesleğimizin ve meslektaşlarımızın sorunlarının giderek  arttığı bu günlerde yürekli avukatlara ve yürekli barolara her zamankinden daha çok ihtiyaç vardır. İşte bu sebeple Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu olarak bizler İzmir Baromuzun yönetimine talibiz. Ortak akıl, tek liste ve tek yürek olarak seçime girmeyi kesin yöntem olarak belirleyip, İzmir Baromuzun yönetiminde tekrar Cumhuriyetçi  Avukatlar Grubunu görmeyi amaçladığımız sürecin ilk adımı olan önseçimimizin; gurubumuz, Baromuz, tüm meslektaşlarımız ve İzmirliler için hayırlı olmasını dileriz."

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 milyon ödüllü PKK'lı Hakkari'de teslim oldu...
1 milyon ödüllü PKK'lı Hakkari'de teslim oldu...
CHP ve Ak Partide yeniden kongre heyecanı başlıyor
CHP ve Ak Partide yeniden kongre heyecanı başlıyor