Davutoğlu ekibinin 15 Temmuz paylaşımları AK Parti’yi teğet...
Reklam

Davutoğlu ekibinin 15 Temmuz paylaşımları AK Parti’yi teğet geçmedi

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yeni kuracağı partinin ekibinden olacağı ön görülen 3 isim, sosyal medya hesaplarından 15 Temmuz darbe girişimine dair mesajlar yayınladı.

15 Temmuz 2019 - 15:41

Davutoğlu’nun yakınındaki isimlerden AK Parti eski Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı, AK Parti eski İstanbul İl Başkanı Selim Temurci ve AK Parti eski Milletvekili Selçuk Özdağ sosyal medya hesaplarından 15 Temmuz darbe girişimini ve AK Parti yönetimini eleştirdi.

O 3 isim, sırasıyla şunları paylaştı:

AK Parti eski Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı, “Reformların yapılmaması, açık uyarılara rağmen yanlışlarda ısrar edilmesi bu mücadeledeki samimiyet ve beceri konusunda zihinlerde tereddüt oluşturuyor. Devletler böyle büyük badireler atlattıktan sonra yeni hukuk anlayışları geliştirir, şeffaflıkta, kamunun ehliyet ve liyakata göre yapılanmasında büyük reformlar yapabilirlerse saygıyı ve desteği hakederler, o ülkenin insanları da idarecilerinin yanında kenetlenir. Rabbimiz bizleri FETÖ ve benzeri hastalıklı yapıların saldırısından, basiretsiz yöneticilerden, birliğimizi ve güvenliğimizi zedeleyecek davranışlardan korusun. Bu asil milleti her zaman güçlü, başarılı ve huzur içinde kılsın inşallah.”

AK Parti eski İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, “Ülkemiz; adalette, kalkınmada, demokratik normlarda, dış politikada, devlet yönetiminde, iç siyasette adı konmamış çok ciddi krizler yaşamaktadır. Bu millet, her ne şartta olursa olsun, sıkıntılarla nasıl baş edeceğini 15 Temmuz’da göstermiştir.”

AK Parti eski Milletvekili Selçuk Özdağ, “Darbelerle mücadelenin yolu otoriterleşmek değil, adalet, demokrasi, güvenlik ve özgürlük dengesini doğru kurmaktır. Bu kurulamadığı için toplumda her geçen gün büyüyen yakınmalar ve adalet duygusunu örseleyen manzaralar ortaya çıkmıştır.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Resimli, resimsiz, kısa, uzun ve dualı cuma mesajları! Twitter, Facebook ve Instagram'a özel cuma mesajları ve sözleri burada… (24.01.2020)
Resimli, resimsiz, kısa, uzun ve dualı cuma mesajları! Twitter,...
İşler: İzmir'in geleceği Türkiye'nin de geleceğidir
İşler: İzmir'in geleceği Türkiye'nin de geleceğidir