Davutoğlun Manifestosu kulislerde yankı buldu

Davutoğlun Manifestosu kulislerde yankı buldu

Independent Türkçe'den Cihat Arpaçık’ın eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun çevresindekilerle konuştu. Gelen bilgilere göre Davutoğlu’nun eleştirilerine devam edeceği ve sokağa da ineceği iddia edildi.

25 Nisan 2019 - 18:19

Ahmet Davutoğlu’nun geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından yayınladığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ve AK Parti’nin mevcut sistemini de eleştirdiği manifesto niteliğindeki metnin tartışmaları devam etmekte. Davutoğlu’na yakın isimler ise konuyla ilgili “Davutoğlu’nun eleştirilerine devam edeceğini, sokağa da ineceğini” belirttiler. Davutoğlu’na yakın kaynaklar manifestonun 24 Haziran ve 31 Mart seçimleri öncesi duyurulmasının, seçim gününe kilitlenen ülkede amacına hizmet etmeyeceğinin düşünüldüğünden ve bu sebepten seçim sonrasına bırakıldığını ifade ettiler.

Arpaçık'ın "Davutoğlu cephesi "manifesto"yu anlattı: Çok beklendi, zamanı gelmişti" başlığıyla yayımlanan haberinin bir bölümü şu şekilde:

Bir dönem AK Parti’de kritik görevlerden birini üstlenen bir isim manifestoya daha farklı bir pencereden bakıyor. Kamuoyuna duyurulan manifestonun muhafazakar siyasette alışılagelmişin dışında bir yöntem olduğu görüşünde. Ona göre, parti içi meselelerin kapalı kapılar ardında konuşulduğu muhafazakar partilerde ilk kez siyasi hareketin kuruluş retoriğine geri dönmesi için genel başkanlık ve başbakanlık yapmış olan bir isim böyle bir adım attı. Davutoğlu’yla hareket eden siyasetçiler temkinli. Şahısları hedef alan bir görüntü çizmemeye özen gösteriyorlar. Bu nedenle isimlerinin şimdilik açık açık yazılmasını istemiyorlar. Zeminlerini tamamen AK Parti’nin ilk günkü hedeflerine, “erdemliler hareketi” ve “ortak akıl” paradigmasına oturtmayı hedefliyorlar. AK Parti’nin dar bir çerçevenin ve çıkar çevrelerinin partisi haline geldiğini düşünen siyasilerin ilk hedefleri AK Parti’nin ilk günkü çizgisine gelmesini sağlayarak “partiyi kurtarmak.”

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sokak yasak ama deniz serbest sandılar... 46 bin 550 lira ceza yediler...
Sokak yasak ama deniz serbest sandılar... 46 bin 550 lira ceza...
17 yaşındaki Ceren'in katil zanlısı yakalandı... Kız arkadaşı sandığı için vurmuş!
17 yaşındaki Ceren'in katil zanlısı yakalandı... Kız arkadaşı...