Deprem mağdurlarına kredi imkanı sağlanacak

Deprem mağdurlarına kredi imkanı sağlanacak

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, kentsel dönüşümden faydalanmak isteyen vatandaşlara uygun şartlarda kredi verilmesi süreciyle ilgili İş Bankası ile anlaştı.

18 Haziran 2021 - 12:21 - Güncelleme: 18 Haziran 2021 - 12:23
Reklam

Protokole göre 6306 sayılı "Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun" kapsamındaki riskli yapıların yeniden inşası için Çevre ve Şehircilik Bakanlığının, kullandırılacak kentsel dönüşüm kredilerine sağladığı faiz desteği ile birlikte  kredilendirilmesi konusunda yardımcı olunacak.

İmza töreninde konuşan İş Bankası Genel Müdürlük Bölüm Müdürü Mesut Dinçer, "Bayraklı Belediyesinin şirketlerinden BAYBEL'de belediye olarak vatandaşlara ücretsiz verilecek müşavirlik hizmetlerinin yanında İş Bankası olarak biz de ilgili arkadaşlarımızla bina sahiplerini kentsel dönüşüm finans desteği ve kredilendirme süreçleriyle ilgili bilgilendireceğiz" dedi.

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal ise, "Amacımız vatandaşın işini kolaylaştırmak. Krediye daha rahat ulaşılmasını ve herkesin daha kolay kredi almasını sağlamak, belediye şirketimiz bünyesinde oluşturacağımız müteahhit havuzunda vatandaşımızın olası mağduriyet durumlarının önüne geçmek gibi görevlerimiz var ve bunlar için çalışıyoruz" dedi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
6 yaşındaki Cesur'un ölümü yürek yakmıştı! Son yolculuğuna uğurlandı
6 yaşındaki Cesur'un ölümü yürek yakmıştı! Son yolculuğuna...
İzmir'de hastanede korku dolu anlar: Yardım istediği polisin tabancasını kaptı
İzmir'de hastanede korku dolu anlar: Yardım istediği polisin...