Depremin ardından bir bağış da ‘kan’ oldu

Depremin ardından bir bağış da ‘kan’ oldu

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Türkiye’de yaşanan deprem felaketinin ardından yapılan yardımlarda bir noktaya daha değinerek kan bağışında bulundu. Bu tarz felaketlerin yaşanmadan önce önlem alınması gerektiğine değinen Başkan Batur, Türk Kızılayı İzmir Kan Bağış Merkezi ve belediye ortaklığıyla “Kan ve Kök Hücre Bağışı Kampanyası” başlattı.

29 Ocak 2020 - 17:27

Son olarak Elazığ’da yaşanan depremde 41 vatandaş hayatını kaybetti. Yaşanan üzücü olay daha tazeliğini korurken İzmir ve çevresinin depremden dolayı sallanması, olası bir felakette hayati ihtiyaçlardan birinin de ‘kan’ olacağını akıllara getirdi. Bu vesileyle kan bağışının önemini bir kez daha gündeme gelirken Türk Kızılayı İzmir Kan Bağış Merkezi Müdürlüğü ile Konak Belediye Başkanlığı ortaklaşa olarak “Kan ve Kök Hücre Bağışı Kampanyası” başlattı.

Başlatılan kampanyaya kan vermek isteyenler Konak Belediyesi Hizmet Binasında yerini alırken ilk kan bağışçısı da Konak Belediye Başkanı Abdül Batur oldu. Başkan Batur, “Özellikle deprem haberleriyle sarsılan ülkemiz, son olarak Elazığ deprem felaketinin yaşandı. Bu tarz durumlarda acil olarak kana ihtiyaç duyulabilir. Bu ihtiyacın daha hızlı karşılanması için Belediye çalışanlarını ve tüm vatandaşları kan vermeye çağırıyorum” dedi.


Başkan Batur, konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Elazığ'da depremin yarattığı hasarı yerinde görmek ve ihtiyaçları yerinde tespit adına bölgeye gittik. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum. Elazığ depremi bize bir kez daha gösterdi ki özellikle depremlerle oluşabilecek acil kan ihtiyaçlarını karşılamak için bir felaket yaşanmasını beklemeden her dönem kan bağışında bulunmak gerekir. Konak Belediyesi olarak kurumsal anlamda biz her zaman üzerimize düşeni yerine getirmede kararlıyız, tüm vatandaşlarımızı kan vermeye davet ediyorum.”


KAN BAĞIŞINDA YÜKSEK KATILIM BEKLENİYOR

Konuyla ilgili olarak Türk Kızılayı İzmir Kan Bağışı Merkezi yetkilileri, havaların soğumasın ve okulların tatile girmesinden kaynaklı mevsimsel olarak kan bağışında azalma olduğunun altını çizerek, Konak Belediyesinin her zaman olduğu gibi bugün de kurumsal olarak yanlarında olmalarının çok önemli ve anlamlı olduğunu ifade ettiler. Ayrıca, Başkan Batur'un kampanyaya katılarak kan bağışında bulunmasının da örnek alınacak bir davranış olduğunu belirterek kampanyada yüksek bir bağışçı sayısına ulaşacaklarını tahmin ettiklerini söyledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vali Köşger, yeni emniyet binası ile ilgili söylentilere son noktayı koydu
Vali Köşger, yeni emniyet binası ile ilgili söylentilere son...
Bayraklı'da istifa eden Başkan Yardımcısı geri döndü
Bayraklı'da istifa eden Başkan Yardımcısı geri döndü