Dervişoğlu, Perinçek’in iddialarına İzmir’den cevap verdi!

Dervişoğlu, Perinçek'in iddialarına İzmir'den cevap verdi!

İzmir İl Başkanlığı’nda düzenlenen toplantıda, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in suikast iddialarına cevap veren Dervişoğlu, “Ben çiğ yemedim karnım ağrımadı, ben kimseye suikast yaptırmadım. Doğu Bey’e suikast yapmayan kimse kalmamış. Mübarek kendisi ya paranoyak ya da suikast paratoneridir” dedi.

04 Haziran 2021 - 13:08 - Güncelleme: 04 Haziran 2021 - 15:13

ÖNCÜŞEHİR - TBMM Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, partisinin İzmir İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenledi. Dervişoğlu, toplantıda gündeme ve iddialara dair açıklamalarda bulundu.

Toplantıda Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek katıldığı bir televizyon programında kullandığı iddialar gerginlik yarattı. Perinçek,  kendisine suikast düzenlediği ismin müsavat Dervişoğlu olduğunu iddia etmişti.

“İZMİR’DE KİMSE İSTEMEZÜKÇÜ TAVRINDA DEĞİL”

İzmir’in meseleleri ve kamuoyu ile görüş alışverişinde bulunmak için İzmir’de olduğunu dile getiren Dervişoğlu, “Bilindiği gibi İzmir’in yerle meseleleri hakkında kamuoyu ile görüş alışverişinde bulunmak için İzmir’deyim. Üzerinde konuşulması gereken konular var. Deprem felaketi yaşadık, o depremde kayıplar verdik. Hepsine Allah’tan rahmet diliyorum. Aynı deprem İzmir’imiz için çeşitli mağduriyetler yarattı. Sorunların ortak akılla aşılması içim TBMM’de komisyon kuruldu ve çalışmalarını sürdürüyor. Depremzedelerin problemler var, yerinde görmek tespit etmek için kendileri ile görüştüm. O problemleri anlatarak TBMM’ye taşıyacağım. İzmir’in çernobili diye anılan Gaziemir’de kurşun fabrikası var. Radyasyon oranları insan sağlığını tehdit ediyor. Bakanlığa sorun önergesi verdik. Geriye dönük araştırmalarımız sürdürüyoruz. İhmalin ne olduğunu İzmir halkı ile paylaşacağız. Çeşme’de turizm planı var. Yetkililer ile görüştüm. Karşılıklı beklentiler çerçevesini belirlediler. O alanda da iyi parti  olarak verilmesi gereken katkıyı vereceğiz. İzmir’de kimse istemezükçü tavrında değil, ortak akılla çözme kararlılığı var. Merkezi yönetimle, yerel yönetimin ortak akıl oluşturduğu projeler e İzmir halkı destek verecektir” dedi.

“TEK BİR ŞEY DEMEMESİ MANİDARDIR”

Ülkede anormalin normal kabul edildiğini söyleyen Vekil Dervişoğlu, “Artık şaşıracağımız o kadar az şey kaldı ki; anormali normal kabul ediliyor. Meşrutiyetle başlayan demokratik mücadele tarih ve bikrim bir bakıyorsunuz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iki cümlesiyle yerle bir oluyor. Çok partili hayatı yere göğe sığdıramayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çok partili demokrasinin taşıyamayacağını söyledi. Her konuda bülbül kesilen İletişim Başkanı bu konuda tek bir şey dememesi manidardır. Pandeminin en çok vurduğu kısımda sanatçılardır. Konser veremeyen, sahne alamayan, sahne emekçilerinden organizasyon şirketlerinin çalışanlarına kadar ağıt ve büyük problemlere karşı karşıyadır. Türkiye sanatçısının da enstrüman sattıracak bir ülke değildir. Olmamalıdır. Bu gerçeği bilen, Akşener hem müzisyenin çaresizliğine hem de millet kürsüsünü kıymetli bir sanatçımıza bıraktı. Sorunları çözecek adım değil ama Kültür Bakanlığı’nı harekete geçirmiş oldu” dedi.

“5’Lİ ÇETEYE DEĞİL…”

AK Parti iktidarı hakkında açıklamalarda bulunan Dervişoğlu, “Yalancılığın sonu yolculuktur. Bu yolculuk Abbas yolcudur arkadaşlar. Zor günler geçiren millete hatırlatmak isteriz. Türkiye çözülemeyecek sorunu yoktur. Türkiye, güçlü ve zengin bir ülkedir. 5’li çeteye değil milletini önceleyen bir iktidarın, milletinin problemlerini çözmeye yönelen iktidar bütün sorunların üstesinden gelir. O günde her geçen gün yaklaşmaktadır” dedi.

“DİN ADAMI OLMAYACAĞI GİBİ ADAM DA OLMAZ”

Dervişoğlu, Ayasofya'da düzenlenen bir hafızlık icazet töreninde konuşan imam Mustafa Demirkan'ın Mustafa Kemal Atatürk’e yönelik sarf ettiği sözlere teki gösterdi. Dervişoğlu, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e dil uzatan mensuplar bilmelidir ki milletin artık sabrı tükenmiştir. İzmir’den sesleniyorum. Gazi Mustafa Kemal’e hakaret edenden din adamı olmayacağı gibi adam da olmaz” ifadelerini kullandı.

SUİKAST İDDİALARINA YANIT: BEN ÇİĞ YEMEDİM KARNIM AĞRIMADI

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in kendisi hakkında yaptığı suikast iddiaları hakkında sorulara yanıt veren Dervişoğlu, “Ben tarihle sadece sözleşen değil yüzleşenlerdenim. Elinizde gösterdiğiniz belge orijinal bir belgedir. Bunun üstü savcılık tarafından veya mahkeme tarafında da verilmiş bir belge değil. Bu sahte hazırlanmış bir belge. Üzerine bir şey yazarsanız suikast metni olur. MHP’de de İYİ Parti’de de görev yaparken Milli İstihbarata teşkilatı ile en küçük bağım olmamıştır. İstihbaratım da söz konusu değildir. Milli İstihbaratta şerefli bir kuruluştur. Şerefli insanlar vardır. O şerefe ben nail olamadım. Dere dövizle ilgili iddialara gerçeği yansıtmamaktadır. Böyle bir iddia varsa bu da bir iftiradır. Ticaret ile hiç ilişkim olmayan kayınpederime ait olan bir döviz bürosudur. Suikast demiyor, bu belge ya da İbrahim şahin bana gelseydi size suikast yapacak dediyse ben önce savcılığa giderdim. Doğu Bey’in geçmişi çok mu durgun. Ona yönelik gazetelerin manşetlerinde ülkücüler hedef gösterilerek öldürüldü. İbrahim ile Doğu Bey görüştü ya da görüşmedi mi bilmiyorum. Bu konuşma yapılmış. Doğu Bey kendisine suikast yapılacağını İbrahim Bey’den duydu ise savcılığa gitmesi lazımdı. Savcılığı girmiyor dosyasına koyuyor belgeyi. Ben çiğ yemedim karnım ağrımadı, ben kimseye suikast yaptırmadım. Doğu Bey’e suikast yapmayan kimse kalmamış. Mübarek kendisi ya paranoyak ya da suikast paratoneridir. Her nedense de herkesi yarım bırakmış” şeklinde konuştu.

“10 BİN DOLAR HANGİ MİLLETVEKİLİNE VERİLDİ?”

CHP’nin il ve ilçe binalarına astığı “128 Milyon Dolar Nerede?” ve “10 Bin Doları Hangi Siyasetçi Aldı?” pankartları hakkındaki soruya, soruyla cevap veren Dervişoğlu, “128 milyar dolar nerede 10 bin dolar hangi milletvekiline verildi? Keşke ben de bilsem…” dedi.

“İZMİR'DEN BÜYÜK BİR DESTEK GELECEĞİNE İNANIYORUZ”

Olası bir erken seçim durumunda İYİ Parti'nin hedeflerinin sorulması üzerine konuşan Dervişoğlu, "İzmir'deki hedeflerimizi söylemek için henüz çok erken. Belediye seçimlerine henüz daha çok fazla bir süre var. İYİ partinin hedefi TBMM'de iktidar sıralarında oturmaktır.  Bunun için İzmir'in de büyük bir destek vereceğini düşünüyoruz. İYİ Parti alın terinin partisidir. Beni meclise gönderen arkadaşlarımız ter dökerek gönderiyor. Bunun için emeği geçen herkese saygı gösterilmesini istiyorum"

“İZMİR’İN DEMOKRASİ KÜLTÜRÜ İLE BAĞDAŞAN BİR DURUM DEĞİL”

Torbalı Belediye Başkanlığı seçiminde AK Parti’nin aday çıkarması hakkında konuşan Dervişoğlu, “Ortada bir görevden alma yok, kayyum yok, ortada vefat var. Tıpkı rahmetli İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Priştina’nın vefatı gibi. AK Parti yeni kurulduğunda demokratik çatıdan o zaman yolsuzlukla, yoksuzlukla mücadele ederken akmış. İzmir’de o zaman belediye başkanı adayı çıkarmadılar. Aradan yıllar geçti, şimdi vefat eden belediye başkanı yerine aday çıkarmadan önce ben bu örneği verdi. AK Parti’ye 2014’te yaptığınızı yapın dedim. Bu İzmir’in demokrasi kültürü ile bağdaşan bir durum değildir. Kendi düşüncelerini gözden geçirmeye davet ediyorum” diye konuştu.

"ERKEN SEÇİM MİLLETİN TALEBİDİR"

Erken seçimin olması halinde İYİ Parti'nin yükselişte olduğunu söyleyen  Dervişoğlu, "Oy oranları ile ilgili İYİ Parti Parti'nin yükselişte olduğunu söyleyebilirim zaten bu iddialara bu yüzden. Ben kuru gürültüye pabuç bırakacak değilim. Bizim kurduğumuz parti de birçok şey aşarak geldi erken seçim talebi siyasetten ziyade milletten gelen bir taleptir. Geçmiş seçim baskın bir seçimdi, şu ana iktidarın yaptığı milletin boğazına kadar gelmiştir. Seçim zamanında mı olur baskın mı olur bir şey demem mümkün değil ancak millet bu iktidarla yüzleşebilmesi için sandık gelmesi lazımdır. Milet sandığı istiyor ancak erken seçimi gerçekleştirebilecek çoğunluk iktidarın elindedir" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP'li belediyeler gençlerimizi tarikat ve cemaat yurtlarına terk edemez!
CHP'li belediyeler gençlerimizi tarikat ve cemaat yurtlarına terk...
İzmir'de fabrika gibi okul: Cirosu 1 milyon TL'ye yaklaştı
İzmir'de fabrika gibi okul: Cirosu 1 milyon TL'ye yaklaştı