DEVA Partisi İzmir İl Başkanı Sarızeybek: Demokrat ve yolu...

DEVA Partisi İzmir İl Başkanı Sarızeybek: Demokrat ve yolu sevgiden geçen herkese açığız

DEVA Partisi İzmir İl Başkanı olarak atanan Mehmet Ali Sarızeybek, oncusehir.com'a partinin İzmir'deki yol haritasını anlattı. Daha önce ANAP, Demokrat Parti ve İyi Parti'de siyaset yapan Sarızeybek, DEVA'nın İzmir'de başarılı olacağına kesin gözüyle bakıyor. Sarızeybek, "Demokrat ve yolu sevgiden geçen herkesi kucaklamaya hazırız" dedi.

07 Ağustos 2020 - 11:59

Ak Parti hükümetlerinde toplam 13 yıl Dışişleri ve Ekonomi Bakanlığı yapan Ali Babacan'ın kurduğu Demokrasi ve Atılım Partisi, İzmir'deki kurucu kadrosunu belirledi. Deva Partisi İzmir İl Başkanlığına da deneyimli siyasetçi Mehmet Ali Sarızeybek atandı. Mehmet Ali Sarızeybek, İzmir siyasetinin yabancı olduğu bir isim değil. Mühendis olan Sarızeybek, siyasette de hep teşkilatçılığı ile ön plana çıkmıştı.

Öncelikle kendi ağzından 'Mehmet Ali Sarızeybek kimdir?' sorusunun cevabını verelim:

"Mehmet Ali Sarızeybek, İzmir doğumlu, Soğukkuyu kökenli, kökleri çok derine giden bir isimdir. Rahmetli babam Soğukkuyu'da, Karşıyaka'da 15 yıl Çiftçi Malları Koruma Reisliği yaptı. 4 dönem Soğukkuyu'da muhtarlık yaptı, kendisini bu vesile ile bir kez daha rahmetle anıyorum. Siyasetin içinden gelen bir ailenin çocuğuyum, kimya mühendisiyim. Fevzi Paşa İlkokulu, Karşıyak Erkek Lisesinin orta kısmını ve gururla söylüyorum İzmir Atatürk Lisesi mezunuyum.

Kimya mühendisiyim; yağ sanayi, gübre sanayi, demir çelik sanayi gibi kuruluşlarda yöneticilik yaptım. Karşıyaka Spor Kulübünde yönetim kurulu üyeliği, Engelli Bireyleri Koruma Vakfı Mütevelli Heyet Üyeliği ve Yönetim Kurulu Üyeliği, özel eğitim derneklerinin yönetimleri, Ziraatçılar Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği gibi sivil toplum kuruluşlarında bulundum.

İnşaat sektörü ve eğitim sektörü ile ilgili bir şirketin kurucusuyum. Şirketlerimizi artık çocuklarım yönetiyor.

“İZMİR’E GÜZEL ŞEYLER KATACAĞIZ”

Siyasi hayatta 24 saat enerjimizle bilgi ve birikimimizle, donanımlı ve birikimli ekibimiz ve arkadaşlarımızla İzmir'e güzel şeyler katacağımıza inanıyorum.

SİYASİ HAYATI

Siyaset hayatımda ANAP döneminde 2 dönem Belediye Meclis Üyeliği yaptım. Bir dönem encümen üyeliği yaptım, ANAP Karşıyaka İlçe Başkanlığı yaptım. Karşıyaka için o zamanlar ‘Türkiye'nin 8. büyük vilayeti’ deniyordu. Çünkü henüz Çiğli ve Bayraklı bize bağlıydı. Daha sonra ANAP İl Yönetiminde İl Sekreterliği görevinde bulundum. ANAP ile Doğruyol Partilerini İzmir'de birleştirip Demokrat Parti adı altında oluşan teşkilatlanmada Seçim İşleri ve Teşkilat Başkanlığı yaptım.

İYİ PARTİ İZMİR İL TEŞKİLAT BAŞKANLIĞI

En son İyi Partide İl Kurucular Kurulu Üyesi oldum. En sonunda da İyi Parti İzmir İl Teşkilat Başkanlığı görevinde bulundum. Bu siyaset yolculuğum süresince gerek ANAP, gerek Demokrat Partide ve gerekse İyi Partide çok kalıcı dostluklar edindim. Bu süreçlerde hem mensubu bulunduğum partilerden hem de diğer tüm partilerden çok değerli arkadaşlarım olmuştur.

HEYECAN YARATTI

İzmir'de il başkanlığı görevini yapan pek çok arkadaşımla iyi dostluklarım vardır, beni aradılar, tebrik ettiler ve çok mutlu olduklarını söylediler. Geriye dönüp baktığımda demek ki siyasi hayatımda bütün siyasi partilerden çok güzel dostlar ve dostluklar biriktirmişim, benim de en büyük sermayem budur.

“İZMİR DEMOKRAT VE SEVGİ KENTİDİR”

Sarızeybek ve DEVA Partisi İzmir Kurucu üyelerini tanıdıktan sonra şimdi yol haritasına bakalım. Bu konuda İl Başkanı Sarzeybek, önemli ip uçları verdi. Sarızeybek, DEVA Partisinin İzmir yol haritasını şöyle açıkladı:

“Yolu sevgiden geçen herkesi kucaklamaya hazırız. İzmir hem sevgi dolu hem de demokrattır. İzmir'in özelliği demokrat bir şehir oluşudur. Yüreği sevgi ile dolu ve demokrat olan herkese kucağımız, gönlümüz, kollarımız sonuna kadar açık. Hiç kimse ile ilgili herhangi bir tartışmaya hiç girmeyeceğiz. Çünkü ülkenin basit kısır çekişmelere ayıracak hiç vakti yok. Biz insanımızın tamamını kucaklamak için geldik, bunda da başarılı olacağız. Çok güçlü bir ekibimiz var. Sayın Genel Başkanımız çok güçlü, donanımlı, birikimli, ekonomiyi bilen, güler yüzlü, genç, dinamik, Z kuşağı ile diyalog kurabilen, yapay zeka ile fikir üretebilen bir Genel Başkanımız var. Bu bizim için çok büyük bir avantajdır. Ben de mühendis kökenli bir insanım, onun için robotik kodlama ve yapay zeka son zamanlarda üniversitelerde bölüm haline de geldi. Biz Z kuşağını kucaklayan, herkese sevgi besleyen, kimseyi kırmadan dökmeden, ötelemeden, ötekileştirmeden tüm herkesle diyalog kuracağız.

İLÇE TEŞKİLATLARINDA KİMLER GÖREV ALACAK?

İlçelerle ilgili çalışmalarımız yürüyor. Görevlendirildiğimiz andan itibaren telefonlarımız hiç susmadı. İzmir'in 30 ilçesi var. 1297 tane de köyü var, her ilçede ayak izim var. Yıllardan beri geçmişte hem yerel hem de genel seçimlerde ilçelerimizi karış karış gezmiş bir insanım. Hepsini biliyorum. Bu bizim hareket noktamız için çok önemlidir. 30 ilçemizden yüzlerce telefon aldım. Bu telefonlar benim için çok büyük gurur kaynağıdır. İnsanlar akın akın birlikte çalışma isteklerini bildiriyorlar. Arayıp soruyorlar, ‘biz de görev almak istiyoruz’ diyorlar. Ben daha önce bulunduğum partilerde de hep teşkilat başkanlığı yaptım. Teşkilatları çok seviyorum, onlar benim için çok önemli... İlçe başkan ve yönetimleri bizim uç beylerimiz olacak. Çalışkan, ilçelerinde başarılı olan arkadaşlarımızla çok güzel günler göreceğimize inanıyorum.

DİĞER PARTİLERDEN DAHA ÇOK KADIN VE GENÇ OLACAK

Z kuşağı kavramı 2000 yılından sonra doğan çocuklar için kullanılıyor. Onlar ülkemizin geleceği olacak nesildir. Z Kuşağı gençler ve kadınlar bizim için çok önemlidir. Kadınlarımıza özellikle yönetimlerde ve ilçe teşkilatlarında diğer partilerden daha fazla önem verdimizi göreceksiniz.”

İBRAHİM DÖNERTAŞ: AİLEDE HUZUR, İŞTE BAŞARI

İzmir’deki teşkilatlanmada Sarzeybek’le birlikte görev alacak DEVA Partisi Kurucular Kurulu Üyesi İbrahim Dönertaş da iddialı açıklamalarda bulundu. Sadece İzmir’de değil Manisa, Aydın, Muğla ve Denizli’deki teşkilatlanma çalışmalarını koordine edeceklerini ifade eden Dönertaş, “İzmir DEVA olarak 5 aydır süreci takip ediyor ve müracaatları tek tek inceliyoruz. Çok çok müracaatlar oldu. İzmir ve Manisa bize bağlı, aynı şekilde Aydın, Muğla, Denizli bizim bölgemizde… Bu illerimizdeki tüm teşkilatlarımızla ilgili durmadan çalıştık. Sayın Genel Başkanımız da çalışmayı çok seven bir insandır. Zaten bulunduğu makamlarda hep çok çalıştı ve hep iyi işler yapmanın gururunu yaşadı. Biz de onunla gurur duyuyoruz. İzmir gibi çok önemli bir ilimize çok iyi bir il başkanı ve il yönetimi oluşturduk. Genel Başkanımızda bundan dolayı bize teşekkür etti, biz de çok mutlu olduk. Sayın İl Başkanımızın bir ağabey olarak teşkilatçılığı, yıllardır siyasetin içinden gelen bir insan olarak yanında bulunan arkadaşlarımızın çoğu genç sanayici ve işadamıdır. Hepsi kendi işlerinde başarılı ve aileleri de çok önemli ve düzenli insanlardır. Çünkü Sayın Genel Başkan şunu söylüyor; ‘DEVA’lı olacak kişi işinde başarılı olacak, ailesi düzenli olacak, mutlu insanlar olacak.’ Bu ortamda tüm müracaat eden arkadaşları, partililerimizi; il yönetimimize ve teşkilatlarımıza kabul ettik.

BÜYÜK RÜZGAR YAKALADIK

İnan o kadar çok müracaat var ki, bu büyük bir rüzgar, öyle dip dalga falan değil. Demek ki Türkiye’nin yeni bir siyasete ihtiyacı var, yeni yüzlere ihtiyacı var. Demek ki Türkiye’yi hukuk, temel insan hakları ve vazgeçilmez olan demokrasiyi özümsemiş yeni yüzler bekliyor. Bu da demektir ki DEVA Partisi hazırlanıyor, ilk seçimde Türkiye’yi yöneteceğine, Türkiye’yi kucaklayacağına inanıyoruz.

BABACAN, EKONOMİYİ DE DIŞ POLİTİKAYI DA İYİ BİLİYOR

Bu saatten sonra yapacağımız, Türkiye’mizi çok önemli sorunların altından kurtarmak. Bugün Türkiye’nin en büyük problemi ekonomi, ikincisi de dış politikadır. Maalesef üzülerek söylüyorum Türkiye ekonomide dibi görmüş, dış politikada da sınıfta kalmıştır. Genel Başkanımız kendisini hem dış politikada hem de ekonomide ispat etmiş bu bilgi ve donanıma sahip bir kişidir. O yüzden şunu iddia ediyoruz; ilk seçimde DEVA olarak Türkiye'yi çok iyi yerlere getirmek için durmaksızın çalışacağız.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Buca’nın sokaklarında büyük değişim
Buca’nın sokaklarında büyük değişim
Başkan İduğ'dan şantiyede bayramlaşma
Başkan İduğ'dan şantiyede bayramlaşma