DİSK’ten deprem için toplanan İzmir Büyükşehir Meclisine...

DİSK'ten deprem için toplanan İzmir Büyükşehir Meclisine baskın

DİSK Üyesi bir grup, deprem dolayısıyla hasar gören İzmir Büyükşehir Belediye binası yerine fuarda İsmet İnönü Kültür Sanat Merkezinde gerçekleşen meclis toplantısını bastı. DİSK üyeleri hükümetin kıdem tazminatı tasarısını protesto ederken, AK Partili meclis üyeleri bu provakasyona izin verildiği gerekçesiyle tepki gösterdi.

09 Kasım 2020 - 18:50 - Güncelleme: 09 Kasım 2020 - 19:17

115 kişinin hayatını kaybettiği ve binlerce kişinin de yaralandığı büyük İzmir depreminin ardından gerçekleşen İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi tepki çeken bir protestoya sahne oldu. Mecliste İzmir depreminin etraflıca ele alınması beklenirken, zorla içeriye giren yaklaşık 30 kişilik DİSK üyesi, kıdem tazminatına yönelik düzenlemeye dikkat çekerek hükümeti protesto etti.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in meclisin açılış konuşmasını yaptığı sırada meydana gelen olayda, DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı ile birlikte sendika üyeleri sahneye çıkarak, pankart açtılar ve açıklama yaptılar. Yaklaşık 5 dakika süren bu protesto sırasında Başkan Tunç Soyer, sık sık salonu terk etmeleri yönünde anons yaptı.

MECLİS KARIŞTI

Bu protesto devam ederken önce Ak Parti Grubu ile protestocular, protestocular salonu terk ettikten sonra da Ak Parti Grubu ile CHP Grubu arasında sert tartışmalar yaşandı. Ak Parti Grubu Tunç Soyer’e de tepki göstererek, bu protestoya göz yumulduğunu iddia ettiler.

“ASLA TASVİP ETMİYORUM”

Başkan Tunç Soyer, önce salonu yatıştırdı ardından da bu korsan protestoyu asla tasvip etmediklerini ve gerekeni yapacaklarını söyledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
COVID-19 tedavisinde yeni umut
COVID-19 tedavisinde yeni umut
Torbalı'da süreç nasıl işleyecek? Cumhur İttifakı da aday çıkaracak mı?
Torbalı'da süreç nasıl işleyecek? Cumhur İttifakı da aday...