Eda Ece setten ayrılacak mı?

Eda Ece setten ayrılacak mı?

Coronavirüsün Türkiye’de de görülmesi üzerine yurt dışı seyahatleriyle de gündeme gelen ünlüler sosyal medyada hedef haline gelirken; Yasak Elma dizisinin sempatik karakteri olan Yıldız’ı  canlandıran ünlü oyuncu Eda Ece ise tedbir olarak setlere ara verilmesini istedi.

16 Mart 2020 - 14:52

Didar DEMİRCİ - Coronavirüs’ün ülkemizde de görülmeye başlaması üzerine, birçok alanda tedbirler alındı. Okullar, kamu kurumları gibi birçok yerde vatandaşa ev izni verildi. Son olarak da Sinema Televizyon Sendikası konuya ilişkin yaptığı duyuruda “Setlerin durdurulması ve en az 2 hafta ertelenmesi” hakkında duyuru yaptı. Sosyal medya hesabından duyuruyu paylaşan ekranların sevilen yüzü Eda Ece, “Tüm bunlar olurken setler devam ediyor” diyerek isyan etti.

Ardından gelen tepkiler üzerine Ece, uzun bir açıklamayı sosyal medya hesaplarından takipçileriyle paylaştı. Ece’nin yaptığı paylaşım sonrasında diziye devam edip etmeyeceği ise merak konusu.
İşte Eda Ece’nin o paylaşımı:

En yakın temasta olduğum partnerim, 5 aylık Halit Can’ım başta olmak üzere tüm çalışma arkadaşlarımı korumak da görevlerimden biridir! İşimi, seti çok seviyorum. Bunu beni tanıyan herkes bilir. İzleyen herkes işimi sevdiğimi anlar, bu nedenle başarılı olabildim zaten. Ses çıkardığım her şey insan hakları çerçevesine aykırı şeyler ile ilgili, işimi sevmem insan gibi çalışmayacağım anlamuna gelmemeli, uzun saatler de buna dahil. Konu şu an çok daha ciddi, konu sağlık, diğer ülkelerin hali ortada. “Gezen virüs değil, sizsiniz” diyorlar, evde oturma çağrısı, evden açlışma çağrıları yapılyor. Bizim mesleğimizin çalışma koşullarında bu mümkün değil, 150 kişi ekip yan yana, temas halinde, gerçek mekanlarda, insanların evlerinde, sokakta, kiralanan arabalarda, kafelerde geçiyor İstanbul’un 2- 3 yerlerini aynı gün gezerek çalışıyoruz. Hijyeni sağlamak hayli zor. Bizim işi lüks sanan, çok rahat koşullarlayız sananlar, işin iç yüzünü, set hayatını hiç bilmiyor demektir. Oyunculara ayrıcalık tanındığı filan yok, ama bizden de ağır çalışan ekip arkadaşlarım var, onları korumak benim görevimdir. 150 kişi farklı görevdeki çalışan arkadaşlarımızla, biz de kendi şartlarımız da kendimizi korumaya çalışıyoruz. Bundan doğal ne olabilir? Diziler 2 hafta tekrar yayın yapsa, hayati bir durum olmaz. En kritik önümüzdeki 2- 3 hafta diyorlarsa, bizim de korunma hakkımız var. Kaldı ki keşke oyuncular hariç, ücretli izin verilse tüm ekip arkadaşlarımıza, bunu da ilettik. Sağlık sektöründe çalışan ve çalışmaya devam eden herkese, onlara en çok ihtiyacımız olduğu bu günlerde özverileri için teşekkür ediyoruz. Minnettarız. Biz diğer mesleklerdeki vatandaşlar olarak ortada dolanmayarak, taşıyıcı olduğumuzu bilmeden yayılmasına engel olarak yarar sağlaya biliriz. Bu hayatta önce sağlık! Bize saldıran, kötü yorum yapıp, sağlığımızdan endişe duyduğumuz, bilinçli hareket etme çağrısı yaptığımız zamanda bizi değersiz gören, insan görmeyen, sanki siz çalışın biz duralım demişiz gibi yorum yapan herkesi de insan olmaya davet ediyorum. Kalabalıkta çalışan herkes tehlikededir. Kendinizi koruyun. Hakkınızı arayın. Bu salgın hepimizin ortak derdidir. Görüşmek üzere.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Nakdi Ücret Desteği ödemeleri yarın yapılacak
Nakdi Ücret Desteği ödemeleri yarın yapılacak
İzmir'de sıkı korona denetimleri başladı
İzmir'de sıkı korona denetimleri başladı