EFES SELÇUK BELEDİYE MECLİSİ’NDEN SİYONİST İSRAİL...

EFES SELÇUK BELEDİYE MECLİSİ’NDEN SİYONİST İSRAİL REJİMİ’NE KINAMA

Efes Selçuk Belediye Meclisi, Başkan Filiz Ceritoğlu Sengel’in önerisiyle Siyonist İsrail Rejimi’nin Filistin’e saldırılarını oy birliğiyle kınama kararını kabul etti.

18 Mayıs 2021 - 00:13

Mecliste grubu olan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) Meclis Üyelerinin İsrail’i kınana konuşmalarının da gerçekleştirildiği Mayıs oturumunun dilek ve temenniler kısmında söz alan meclis üyeleri İsrail’in Filistin’e yönelik gerçekleştirmiş olduğu saldırıları kınadılar.

Başkan Sengel konu ile ilgili olarak;  “İsrail’in Filistin’e, Filistinli çocuklara, kadınlara, sivillere, BM’nin almış olduğu kararlara ve her şeyden önce yaşam hakkına dair yapmış olduğu saldırıları Efes Selçuk Belediye Meclisi olarak kınamamız gerektiğini belirterek, konuyu oylarınıza sunuyorum. Bu partiler üstü bir durumdur. Yaşam hakkı bütün partilerin sonuna kadar savunduğu bir haktır.   Filistin’de bulunan kadınları, çocukları ve sivilleri düşünürsek, onların yaşam hakkı hepimizin savunduğu esaslardan birisidir. Efes Selçuk Belediye meclisinin tüm Efes Selçuk adına bu saldırıları kınadığını belirtmek isterim” dedi.

Başkan Sengel’in önerisi belediye meclisinde oy birliğiyle kabul edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hasan Karabağ sahalara indi
Hasan Karabağ sahalara indi
Tur rehberi otel odasında ölü bulundu
Tur rehberi otel odasında ölü bulundu