Elazığ’a ‘Haydi Çiğli Uzat Elini’ kampanyası

Elazığ’a ‘Haydi Çiğli Uzat Elini’ kampanyası

Elazığ’da meydana gelen depremin ardından Çiğli Belediyesi’de gerekli yardımın toplanmasına katkıda bulunmak için “Haydi Çiğli Uzat Elini” sloganıyla kampanya başlattı.

28 Ocak 2020 - 10:32

İlgili kurumlarla yapılan görüşmeler ve deprem bölgesindeki ihtiyaçların tespiti doğrultusunda liste oluşturuldu. Oluşturulan dişte doğrultusunda ‘Haydi Çiğli Uzat Elini’ yardım kampanyası başlatılarak gerekli ihtiyaçlar vatandaşın da katkısıyla temin edilecek.

Çiğli Belediyesi’nden yapılan duyuruya göre; battaniye, bot, mont, atkı, bere, çorap, termal içlik, kazak, çocuk bezi, kadın pedi, ıslak mendil, el feneri, pil ve oyuncak gibi temel ihtiyaç malzemesi yardımında bulunmak isteyen vatandaşların, bu malzemeleri en son 29 Ocak Çarşamba günü Muhtarlıklara ve Ataşehir Mahallesi’nde bulunan Atatürk Spor Salonu’na teslim edilebileceği bildirildi.“KALBİMİZ ELAZIĞ İLE ATIYOR”

Belediye olarak her türlü desteğe hazır olduklarını vurgulayan Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, şu şekilde konuştu:

“Elazığ ve Malatya’da yaşananları ilk günden itibaren yakından takip ediyoruz. Deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını belirlemek için farklı kaynaklar ile sürekli görüşmeler yaptık. Mağdur olan vatandaşımızın yarasını sarmak için ilçe genelinde yardım kampanyası başlattık. Tüm hemşehrilerimizi 29 Ocak Çarşamba gününe kadar sürecek olan yardım kampanyamıza destek olmaya bekliyorum. Kullanılmamış malzemeleri bekliyoruz. Ülkemiz genelinde gerekli tedbirlerin bir an önce alınmasını temenni ediyor, depremde kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP'li belediyeler gençlerimizi tarikat ve cemaat yurtlarına terk edemez!
CHP'li belediyeler gençlerimizi tarikat ve cemaat yurtlarına terk...
İzmir'de fabrika gibi okul: Cirosu 1 milyon TL'ye yaklaştı
İzmir'de fabrika gibi okul: Cirosu 1 milyon TL'ye yaklaştı