Erdoğan: 30 büyükşehir araç giriş çıkışına kapatıldı

Erdoğan: 30 büyükşehir araç giriş çıkışına kapatıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs salgınına karşı alınan yeni önlemleri açıkladı. 30 büyükşehir ile Zonguldak'a bu geceden itibaren hiç bir araçla giriş çıkışlara izin verilmeyecek.

03 Nisan 2020 - 20:14 - Güncelleme: 03 Nisan 2020 - 20:31

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs salgınına karşı alınan yeni önlemleri açıkladı. Türkiye'nin hem temel gıda maddelerinde hem de maske ve benzeri sağlık malzemelerinde sıkıntı yaşamayağını ifade eden Erdoğan, "Özellikle milletimiziden beklentimiz her bireyin kendi karantinasını kendisinin uygulamasıdır" dedi. 

Sosyal mesafe ve temizlik gibi temel kurallara uymayanların olduklarını da görüyoruz. Bunları zorunlu hale getirmemiz gerekiyor. Bu gece yarısı itibariyle yeni tedbirleri uygulamaya koyuyoruz. 

Erdoğan, "Bu gece itibarıyla 30 büyükşehrimiz ile Zonguldak ilimizi belirli istisnalar haricinde araç giriş çıkışına kapatıyoruz." açıklamasında bulundu. Bu şehirlere sadece gıda, ilaç ve temizlik maddesi taşıyan araçların girişine izin verilecek. 

20 YAŞ ALTINA DA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu geceden itibaren 20 yaş altı kişilerin de sokağa çıkmasının yasaklandığını duyurdu. 

MASKE ZORUNLU ALANLAR

Bir diğer önemli tedbir olarak da, bundan sonra pazaryerleri ile insanların birlikte çalıştığı kalabalık alanlarda maske takma zorunluluğu getirildi. 

SOKAKTA SOSYAL İZOLASYON MESAFESİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sokakta da sosyal izolasyon mesafesine uyulmasının zorunlu olduğunu belirterek, bu mesafenin en az 3 adım olduğunu kaydetti. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de feci kaza! 1 ölü 1 yaralı
İzmir'de feci kaza! 1 ölü 1 yaralı
Vergi, harç ve cezalarda yeni dönem!
Vergi, harç ve cezalarda yeni dönem!