Erişen’den pazar yerleri genelgesi yorumu: “Kötünün iyisi”

Erişen’den pazar yerleri genelgesi yorumu: “Kötünün iyisi”

İçişleri Bakanlığı tarafından pazar yerleri hakkında yayınlanan genel hakkında konuşan İzmir Pazarcılar Odası Başkanı Hamdin Erişen, “Haftada bir gün açılmamız kötünün iyisidir” yorumunda bulundu.

05 Mayıs 2021 - 14:00
Reklam

ÖNCÜŞEHİR - Tam kapanma boyunca temel ihtiyaçları karşılayan iş yerleri dışındaki tüm yerler kapandı. Vaka sayısının artışıyla alınan karar gereği pazar yerleri açık mı, kapalı mı merakla edilmeye başlanmıştı. İçişleri Bakanlığı, semt pazarları ile ilgili yeni bir genelge yayımladı.

Bakanlıkça yayımlanan genelgede, tam kapanma döneminde 8 ve 15 Mayıs Cumartesi günleri 10.00-17.00 saatleri arasında sadece yaş sebze/meyve ile fide satışı yapan pazar yerleri açık olacak. Vatandaşların yaş sebze/meyve ve fide ihtiyaçlarını temin amacıyla ikametlerine en yakın pazar yerine gidip gelebilmelerine izin verilecek.

Konu hakkında gazetemiz Öncüşehir’e konuşan İzmir Pazarcılar Odası Başkanı Hamdin Erişen yayınlanan genelgenin kötünün iyisi olduğunu belirtti.

“İNSANLAR MALINI YOLLARA DÖKÜNCE Mİ BİZ UYANACAĞIZ?”

Başkan Erişen, “Genelgeyi iyi yönde değerlendiriyorum. Ama keşke daha da iyi olsa idi. Haftada bir gün açılmamız kötünün iyisidir. Bir yanlışı görüp de dönmek güzel bir şeydir, erdemliktir. İnsanlar malını yollara dökünce mi biz uyanacağız? Keşke bilenlere sorulsaydı çok daha iyi olurdu.  Kapatsak ne olur, piyasa ne olur, vatandaş ne olur, pazarcı ne olur, çiftçiler ne olur diye sorulabilirdi. Bakalım bir gün ne kadar faydalı olacak” diye konuştu.

“ANA BABALARINDA ZATEN SEVİNECEK HAL KALMAMIŞ…”

Pandeminin pazarcı esnafını da etkilediğini söyleyen Erişen, “Tekstil yine açılmıyor. İlk zamanlarda 3-4 ay açılmadı. Bayram geliyor, insanlar bari cumartesi günleri bu ürünlerden alabilseydi. Manavlar açıldı, bir günde tekstil açılsaydı. Hiç olmasa bir liraya çorap satabilselerdi pazarlarda. İnsanlar bir çift çorap, bir terlik alırlardı. En azından o esnafın çocukları sevinirdi. Ana babalarında zaten sevinecek hal kalmamış, bari çocukları sevinseydi” dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir’de 15 yaşındaki çocuk, kendisini ikaz eden polisi bıçakladı
İzmir’de 15 yaşındaki çocuk, kendisini ikaz eden polisi...
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Sokağa çıkma yasağı kalkıyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Sokağa çıkma yasağı...