Eski Başkan’dan korkunç iddia: 20 bin binanın yüzde 57’si...

Eski Başkan'dan korkunç iddia: 20 bin binanın yüzde 57'si...

İzmir'de meydana gelen 6.9 şiddetindeki depremde bina göçüklerinin meydana geldiği Bayraklı ilçesinde, çöken iki bina hakkında daha önce çürük raporu verildiği ortaya çıktı. Ancak Bayraklı Belediyesi eski Başkanı Hasan Karabağ, inceleme yaptıkları 20 bin konutun yüzde 57'sinin çürük çıktığını iddia etti.

01 Kasım 2020 - 14:58 - Güncelleme: 01 Kasım 2020 - 15:08

MEVLÜT DAĞDEVİREN - Seferihisar merkez üslü 6.9'luk depremin en çok yıkıma neden olduğu Bayraklı ilçesinde skandal tespitler ortaya çıktı. Onlarca can kaybına yol açan Doğanlar ile Rıza Bey apartmanlarına Bayraklı Belediyesi Deprem Etüt Merkezi tarafından daha önce inceleme yapıldığı ve iki binaya da çürük raporu verdiği ortaya çıktı. 

İşte o raporlar:

BAYRAKLI'DA TABUT BİNA ÇOK!
Türkiye bu skandalı tartışırken, başkanlık yaptığı dönemde deprem etüt merkezini kuran Bayraklı Belediyesi eski Başkanı Hasan Karabağ, oncusehir.com'a korkunt bir iddiada bulundu. Bayraklı Belediyesi Deprem Etüt Merkezi'nin o dönemki çalışmalarını sorduğumuz eski Başkan Hasan Karabağ, kendi başkanlık dönemlerinde Deprem Etüt Merkezinin vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda 20 bin bağımsız konutta inceleme yaptığını beliterek, "İncelediğimiz konutların yüzde 57'si çürük, yüzde 5'i sağlam, geri kalanı da orta düzeyde çıktı" dedi. 
İzmir ve Türkiye kamuoyu şu ana kadar 58 kişinin ölümüne neden olan depremin ardından şimdi bu iddiaların net bilgilerini merak ediyor. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de Astsubay Üstçavuş kazada yaşamını yitirdi!
İzmir'de Astsubay Üstçavuş kazada yaşamını yitirdi!
İzmir'de 13 yaşındaki çocuk kalp krizinden öldü
İzmir'de 13 yaşındaki çocuk kalp krizinden öldü