Eski Belediye Başkanı Hüseyin Vefa Ülgür disipline verilecek

Eski Belediye Başkanı Hüseyin Vefa Ülgür disipline verilecek

Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel’e 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları sırasında sözlü ve fiziksel saldırıda bulunan eski Belediye Başkanı Hüseyin Vefa Ülgür hakkında Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanlığı da disiplin soruşturması başlattı.

30 Ekim 2019 - 12:05 - Güncelleme: 30 Ekim 2019 - 12:21

Didar DEMİRCİ - Daha önce de kadın bir çalışanı darp etmekten hapis cezası alan denetimli serbestlik uygulamasından yararlanan eski Başkan Vefa Ülgür, dün de 29 Ekim Kutlamaları sırasında Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel’e sözlü ve fiziki saldırıda bulundu. Kendisi ve birkaç yakınının karıştığı olaya jandarma müdahale etmiş ve Ülgür, gözaltına alınmıştı.

YENİDEN CEZAEVİNE Mİ GİDECEK?

Daha önce kadına şiddetten hapis cezası alan ve denetimli serbestlik uygulamasından yararlanan eski Başkan Vefa Ülgür, aynı suçu ikinci kez işleyerek, denetimli serbestlik koşullarını da bozmuş oldu. Her gün karakola giderek imza veren Başkan Ülgür’ün bu kez ceza alması halinde artık denetimli serbestlikten yararlanamayacağı ve hapis cezasını tutuklu olarak geçirmek zorunda kalacağı iddia edildi.

CHP’DEN İHRAÇ MI EDİLECEK?

Eski Başkan Ülgür’ün son saldırı girişimi partinin disiplin mekanizmasını da harekete geçirdi. Cumhuriyet Halk Partili bir kadın Belediye Başkanına hem de 29 Ekim kutlamaları sırasında saldıracak kadar gözü dönen eski Başkan için CHP İl Başkanı Deniz Yücel’den de açıklama geldi. Başkan Yücel, Hüseyin Vefa Ülgür hakkında disiplin sürecinin başlatılacağını duyurdu.

Yücel açıklamasında, “Kadının toplumdaki yerini hazmedemeyen kim varsa karşısındayız. Yapılan saldırı Filiz başkanımızın nezdinde, onu seçen, ona görev veren Selçuk halkına da yapılmıştır. Saldırıyı şiddetle kınıyorum. Yasal sürecin takipçisiyiz. Parti olarak da kendi disiplin mekanizmamızı çalıştıracağız. Örgütüm ve şahsım adına üzüntülerimi ve geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.

#kadınbaşkanasaldırı

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Otomobilin motor bölümüne giden yılanı çıkarmak kolay olmadı...
Otomobilin motor bölümüne giden yılanı çıkarmak kolay...
Amerika'da neler oluyor? Trump: Ordu göreve hazır!
Amerika'da neler oluyor? Trump: Ordu göreve hazır!