Evren Gülay: Küskünleri Barıştıracağım!

Evren Gülay: Küskünleri Barıştıracağım!

İyi Parti'de yaklaşan kongre sürecinde il başkalığı için adaylığını açıklayan Evren Gülay katıldığı bir TV programında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

28 Kasım 2019 - 12:44

Gülay, mevcut il başkanı Hüsmen Kırkpınar ve yönetiminin gayretli çalışmalarını takdir ederken daha iyisinin yapılabileceğinin altını çizerek adaylığının gerekçesini anlattı. İyi Parti'nin Türkiye'de bir umut olarak doğduğunu, mevcut siyasi yapıdan şikayet edenlerin buluşma noktası olduğunu ancak kurumsallaşma aşaması içersinde şikayet edilen şu anki sistemin hadikaplarının yaşadındığını ve bu yüzden ciddi bir küskünler grubunun oluştuğunu söyledi.

Evren Gülay'ın en büyük seçim vaadi, partiye küskünleri tekrar geri kazandırıp, kuruluş sürecindeki heyecanı geri getirmek oldu. Döneminde toplu istifaların tekrar yaşanmayacağı vaadinde bulundu.

İzmir il Başkan adayı Gülay, büroda oturan bir başkan değil, aktif olarak İzmir'in sorunları ile ilgilenip çözüm üreten, mevcut belediye yönetimi ile koordineli olarak çalışıp İzmir halkının refahını arttıracak çalışmalarda bulunacağının sözünü verirken amacının milletvekilliği, belediye başkan adaylığı gibi şahsi ikballer olmadığını vurguladı.
İyi Parti'nin gelecek nesile ışık tutan yeni nesil siyasetçilerin yetişeceği bir siyasal yapı olduğunu dile getirerek amacının herkesi kucaklamak olduğunu söyledi. 

İyi Parti hareketinin lideri Meral Akşener'dir, il başkanlığı koltuğunda her kim oturursa otursun asıl olanın partinin kurumsal kimliğinin korunması gerektiğinin önemini belirtti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şehit pilotun acısı Torbalı'ya düştü
Şehit pilotun acısı Torbalı'ya düştü
İzmir'de feci kaza! 2 ölü, 4 yaralı
İzmir'de feci kaza! 2 ölü, 4 yaralı