Garanti Bankası Kuşadası Şube Müdürü Pelin Yarmacı’ya...

Garanti Bankası Kuşadası Şube Müdürü Pelin Yarmacı'ya saldırı!

27 Mayıs sabahı saat 08.30 sıralarında Kuşadası Kervansaray arka sokağında bir kişinin taciz ve saldırısına uğrayan Garanti Bankası Kuşadası Şube Müdürü Pelin Yarmacı için tüm ilçe ayağa kalktı. Başkan Ömer Günel, Kuşadası'nda şiddete ve zorbalığa izin vermeyeceklerini söyledi.

29 Mayıs 2020 - 00:56

Yaşadığı korkunç olayı anlatan Pelin Yarmacı, "27 Mayıs tarihinde saat 08.30 sıralarında Banka şubeme giderken hergün ki rutin yoldan, arabamı park ettim ve bankaya doğru yürürken, arkamdan birinin bana doğru yaklaştığını, ayak seslerinden hissettim. 
Arkama döndüğümde daha önce hiç görmediğim ve tanımadım bir adam bana yaklaştı, ben çığlık atmaya başladığımda ise ağzımı kapatarak beni kenara çekmek istedi. Kendimi korumak için savunmaya başladım. Uzunca bir süre kendimi korumak istedim. Olayı yaşadığım yerde ben değil başka bir kadın veya çocuk da olabilirdi. Ben başka kimsenin başına böyle bir şeyin gelmesini istemiyorum. Bir daha böyle bir olayın yaşanmaması için tüm yetkili mercilerden destek istiyorum" diye konuştu.

KUŞADASI SAHİP ÇIKTI

Yarmacı'nın çağrısına ilk destek Kuşadası Belediye Başkanı Avukat Ömer Günel'den geldi. Günel, "Kentimizde görev yapan, Garanti Bankası Müdürü Pelin Yarmacı'nın uğradığı saldırı haberini büyük bir üzüntüyle öğrendim. Kendisine geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, kadınlarımıza uygulanan her türlü şiddetin son bulmasını diliyorum. Belediye avukatlarımız, Kuşadası'nda yaşayan, şiddete ve zorbalığa maruz kalan kadınlarımızın tüm hukuki ihtiyaçlarında yanında olacaktır" dedi.

SOSYAL MEDYADAN DESTEK YAĞDI

Öte yandan olayın Kuşadası'nda duyulması ile sosyal medyadan Pelin Yarmacı'ya destek mesajları yağdı. 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de hayırseverlerce yaptırılan cami açıldı
İzmir'de hayırseverlerce yaptırılan cami açıldı
Kendine güvenen 65 yaş altı teker teker hastanelik oluyor!
Kendine güvenen 65 yaş altı teker teker hastanelik oluyor!