Gaziemir İlçe Başkanı Özkan: Amaçları CHP’li yerel...

Gaziemir İlçe Başkanı Özkan: Amaçları CHP'li yerel yönetimlerin başarısını gölgelemek!

Ak Parti'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ettiği iddiası ile istifasını istediği Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda'ya CHP İlçe örgütü sahip çıktı. İlçe Başkanı Özkan, "Amaç pandemi süresince halka dokunan hizmetler yapan CHP'li yerel yönetimlerin başarısını gölgelemektir" dedi.

29 Mayıs 2020 - 16:40

CHP Gaziemir İlçe örgütü Belediye Başkanı Halil Arda'ya sahip çıkmak için bugün belediye binası önünde eylemdeydi.

Ak Parti İlçe Başkanı Serdar Muçay'ın dün basın toplantısı düzenleyerek istifasını istediği Başkan Halil Arda'ya bugün CHP ilçe örgütü aynı yerden cevap verdi. İlçe Başkanı Kasım Özkan öncülüğünde belediye önünde toplanan CHP Gaziemir ilçe örgütleri Başkan Arda'ya desteklerini dile getirdiler.

Burada basın açıklaması yapan İlçe Başkanı Kasım Özkan, CHP'li yerel yönetimlerin özellikle pandemi süresince halka dokunan hizmetlerle dikkat çektiğini ve bu başarının iktidarı korkuttuğunu söyledi.

Özkan açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Ülkede yaşanan salgın, işsizlik, ekonomik sıkıntılar hat safhaya ulaşmış, ülke adeta savrulur hale gelmiştir. bu yönetimsel olumsuzlukların üstünü örtmek ve yaşadığımız pandemi süresince CHP'li Yerel Yönetimlerin yaptığı halka dokunan hizmetleri gölgelemek isteyen farklı art niyetli gruplar tarafından ülke gündemini değiştirme amaçlı çalışmalar yurttaşlarımızın gözleri önünde yaşanıyor.
CHP başta olmak üzere tüm muhalefet partilerine karşı sindirme amaçlı, geçmişe dönük cadı avcılığı yapma boyutuna varan bu çalışmalar, halkın yaşadığı ekonomik ve sosyal sıkıntıları gizleyemediği gibi daha da gün yüzüne çıkarmaya sebep oluyor.

ZATEN KONUYU YARGIYA TAŞIMIŞSINIZ

Geçmişte edildiği iddia edilen sözlerin hukuki boyuta taşınması ile konu hakkında sözün yargıya geçmiş olmasına rağmen, yargıyı baskı altına almak amaç ve gayesi güden bu çalışmaları ve yapılan açıklamaları doğru bulmuyoruz.
Hukukun üstünlüğüne inanan, hukukun bağımsızlığını savunan Cumhuriyet Halk Partisi'nin mensupları olarak, yargıya intikal etmiş konular hakkında beyanat vermeyi kendimize yakıştırmayız.
yargılaması başlamayan, başlamış olanların tamamlanmadan yapılacak açıklamalar ve ithamlar "yargısız infaz" olarak tanımlanmaktadır.
Bizde bu noktada ak parti çatısı altında siyaset yapan arkadaşlarımızı gerek belediye başkanımız gerekse diğer tüm arkadaşlarımızla alakalı yargısız infaz yapmaktan kaçınmaları konusunda uyarıyoruz.

GEÇMİŞE DÖNECEKSEK...
Geçmişe dönük ilişkileri, paylaşımları, beyanatları ortaya konulursa kimlerin kimlerle beraber olduğunu, kimlerin kimlere ne methiyeler düzdüğünü veya kimlerin kimlere ulusal kanallarda, mitinglerde neler dediğini tüm milletimiz gayet net bilmektedir.
Suni gündem oluşturma, halkı ülkenin gerçek gündeminden, ekonomik krizden, siyasi yönetimsizlikten, iç ve dış ilişkilerdeki problemlerden uzak tutma üzerine yapılan bu çalışmalardan vazgeçilip, halkın ve ülkenin gerçek sorunlarıyla ilgilenip, asıl görevlerini yapmaya davet ediyoruz."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Karşıyaka Belediyesinden Semra Aksu Parkına içki ruhsatı talebi
Karşıyaka Belediyesinden Semra Aksu Parkına içki ruhsatı talebi
İçişleri Bakanlığından kısıtlama açıklaması!
İçişleri Bakanlığından kısıtlama açıklaması!