Gaziemir’in deprem toplanma alanları arttı

Gaziemir’in deprem toplanma alanları arttı

Son zamanlarda artan depremler sonrasında Gaziemir Belediyesi de vatandaşa yön göstermek adına deprem toplanma alanlarını açıkladı. Ayrıca Gaziemir Belediyesinden gelen bilgilere göre deprem toplanma alanlarının sayısını arttırdıkları vurgulandı. İşte Gaziemir Belediyesinden gelen bilgiler doğrultusunda Gaziemir’de bulunan deprem toplanma alanlarının haritası…

29 Ocak 2020 - 13:14

Elazığ ve Manisa merkezli meydana gelen depremlerin ardından Tükiye’nin en önemli gündem maddelerinden biri de deprem oldu. Konunun ciddiyetine önem veren Gaziemir Belediyesi de olası bir depremde vatandaşın ilçede toplanabileceği alanların sayısını arttıracak önemli bir çalışmaya imza attı.

ARTI 7 TOPLANMA ALANI BELİRLENDİ

Bilim insanlarının açıklamaları doğrultusunda kentin, altından geçen 13 fay hattı nedeniyle İstanbul’dan daha riskli bir bölge olan İzmir’in dünyaya açılan kapısı Gaziemir’de, 31 olan afet sonrası toplanma alanının sayısı 38’e yükseltildi. Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’nın talimatıyla başlayan çalışmalar ile 150 bin nüfusu ve 16 mahallesi olan ilçenin farklı noktalarında halkın toplanabileceği alan sayısı artırıldı.

Afet sonrası toplanma alanı olması için belirlenen 38 alanın yüzölçümü toplam 396 bin 554 metrekare olurken bu alanlarda 98 bin 97 kişinin aynı anda toplanabileceği belirtildi.


HEM YEŞİL ALAN HEM KORUNAK

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İzmir Valiliği ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne iletilen deprem sonrası toplanma alanlarını yurttaşların daha iyi öğrenmeleri için belediyenin web sitesi ve sosyal medya hesaplarından bir harita yayınladıklarının altını çizen Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Hazırladığımız çalışma ile yurttaşlarımız haritaya girerek yakınlarında bulunan toplanma alanlarını görebilecek. Ayrıca, bu alanın ulaşımı, su durumu, elektrik bağlantısı, enlem ve boylamları ile imar planlarındaki durumuna da ulaşabilecekler. Gaziemir’de hem yeşil alanları genişletmek hem de afet durumunda halkımızın sığınacağı alanları çoğaltmak için çalışıyoruz. Depremin bu ülkenin gerçeği olduğunu unutmamalıyız. Biz bunu bilerek çalışıyoruz. Halkımızın da bu konuda dikkatli ve bilgili olmasını istiyoruz. Umarım paylaştığımız bu bilgileri kullanmak zorunda kalmayız.”TOPLANMA MERKEZLERİNE ULAŞACAĞINIZ ADRESLER

Gaziemir’deki 38 toplanma alanının, adreslerine, teknik özelliklerine, ulaşım durumlarına ve konumlarına hazırlanan harita üzerinden ulaşabiliyor. Ayrıca, gaziemir.bel.tr adresinden de erişilebilen toplanma alanlarına şu linkten ulaşılabilirsiniz:

https://www.google.com/maps/d/viewer?fbclid=IwAR2NoycUtsuR7EPst1h6PbW9cyRvwe0wjN5B9JzGYQcz8pMtWI3skeoNWn4&mid=10jGivTR9W9CGp-VrLWu3cnrynvAiefJH&ll=38.3243830695004%2C27.141655000000014&z=13

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çeşme'de mekanlara ceza yağdı
Çeşme'de mekanlara ceza yağdı
Menderes'teki orman yangını söndürüldü mü?
Menderes'teki orman yangını söndürüldü mü?