Günlük vaka sayısında maalesef o sınır geçildi!

Günlük vaka sayısında maalesef o sınır geçildi!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 25 Ağustos güncel tarihli koronavirüs tablosunu açıkladı. Maalesef günlük yeni vaka sayısında bir sınır daha aşıldı...

25 Ağustos 2020 - 19:52
Reklam

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, günlük güncel koronavirüs tablosunu açıkladı. 98 bin 231 testin yapıldığı son 24 saat içinde yeni vaka sayısı da maalesef 1500 rakamını yeniden aşarak bin 502 oldu. 

Vefat eden hasta sayısında da benzer bir artış kendini gösterdi. Son 24 saat içinde koronavirüsten 24 vatandaşımız hayatını kaybetti. 

Tablonun dikkat çeken bir diğer rakamı ise ağır hasta sayısı... Ağır hasta sayısı da 811 ile son zamanların rekorunu yeniledi. 

Tablonun iyi tarafına baktığımızda ise 98 bin 231 test ile bugüne kadarki günlük en yüksek test sayısına ulaşıldı. Tedavileri süren hastalardan ise 887 kişi iyileşerek taburcu oldu. 

TEDBİRDEN BAŞKA ELDE SİHİRLİ DEĞENEK YOK!

Bakan Koca ise bir kez daha tedbirlere uyulmasını istedi ve şu paylaşımı yaptı: "Bugün toplamda 6.5 milyon test sayısını geçtik. Yeni tespit edilen 1.500’den fazla hastamız var. Yeni hasta sayısını düşürmek mücadelemizin en önemli hedefi. Bu hedefe katkı için tedbirlere uyum şart. Sonunda yenilen virüs olacak. "

İŞTE GÜNLÜK TABLO

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de orman yangını çıktı!
İzmir'de orman yangını çıktı!
Manavgat'taki yangının ateşi Bergama'yı da yaktı
Manavgat'taki yangının ateşi Bergama'yı da yaktı