Harun Cici’den Erzurum ziyareti: Önemli çalışmalara katıldı

Harun Cici'den Erzurum ziyareti: Önemli çalışmalara katıldı

Geçtiğimiz hafta memleketi Erzurum’un Tortum'un Alapınar köyüne giderek bir takım ziyaretlerde bulunan dünyaca ünlü kuaför Harun Cici o ziyaretler hakkında Gazetemiz Öncüşehir’e bilgi verdi.

31 Temmuz 2021 - 18:17 - Güncelleme: 31 Temmuz 2021 - 18:19

ÖNCÜŞEHİR - Akraba turizmini köyde festival yaparak adeta örnek bir icraat sergileyen Harun Cici, "Sıla-i Rahim Proje"sini çok önemsediğini söyledi.

Öte ayandan Cici, Erzurum’da dostları ve arkadaşlarıyla bir araya gelerek Erzurum’un gelişimi için çalışmalara katıldı.

“HEDEFİMİZ VAR OLAN DEĞERLERİ YÜCELTMEK VE GÜN YÜZÜNE ÇIKARMAK”

Köye gidip eskileri yad ettiğini söyleyen Cici, “Bürokrasiyle, entelektüel insanlar birlikte Erzurum’u daha fazla nasıl tanıtabiliriz üzerine konuşmalar yaptık. Erzurum Müze Müdürü ile de görüştüm, kendisiyle bir toplantı yaptık. Tortum’da 8 bin yıllık olduğu tahmin edilen yerler var. Kazılarla ilgili de çalışmalarımız var. Yeni bir Göbeklitepe olabilir diye varsayım var. Onun içinde Erzurum’da Eski Diyanet İşleri Başkanı ile üniversiteden öğretim grevlileriyle, basından arkadaşlarla ciddi toplantılar yaptık. Tüm hedefimiz Erzurum’da var olan değerleri yüceltmek ve gün yüzüne çıkarmak. Erzurum İzmir arasında bir dostluk köprüsü kurmayı amaçlıyoruz. Bunu daha da geliştirmek adına birçok çalışma ve toplantılar içerisinde yer aldık. Almaya da devam edeceğiz” dedi.


“DOĞASIYLA, COĞRAFYASIYLA MUHTEŞEM BİR YER”

İzmir’e geldikten sonra da Erzurum ile bağını koparmadığını söyleyen Cici, “Erzurum’daki basından arkadaşlarımız, müzeden Oğuzhan Türk ve Kolordu Komutanı  dün köyde idi. Oradan canlı bağlantı kurdum kendileriyle. İki katlı mağaralar var, tarihi belli olmayan çok eski kalıntılar var. Bunları gün yüzüne çıkarmak istiyoruz. Doğasıyla, coğrafyasıyla muhteşem bir yer. Doğaya zarar vermeden, artı değer nasıl yaratılır bunun peşindeyiz. Gelen tepkiler de güzel” diye konuştu.


“MİSAFİRPERVERLİK HAD SAFHADA”

“Matematik Profesörü Seyfullah Zarzuoğlu, Horosan eski Belediye Başkanı Dursun Şen ve Kadir Sabuncuoğlu Erzurum’da bulunduğum vakit köyüme kadar geldiler” diyen Cici, “Onları ziyaret ettik. Doğada endemik yetişen veya gelişen kırmızı benekli alabalıkları geliştirmek için canlı havuzlara götürdüler. Buranın coğrafi yapısı müthiş. Ben 3 gün içerisinde her akşam bir yeri ziyaret ettim. Misafirperverlik had safhada orada” dedi.


“MODERN BİR BAKIŞ AÇISIYLA SOHBETLER ETTİK”

Eski Diyanet İşleri Bakanı ile bir araya geldiğini ifade eden Cici, “Kendisi çok inançlı bir din adamıdır. İslami geleneği bilimsel yanlarıyla anlattı. Birikimlerini aktardı. Bizim katı inançlı insanların yasakladığı şeylerin yasak olmadığını söyleyen, daha çağdaş ve daha modern bir bakış açısıyla sohbetler ettik” dedi.


ANLAMLI KAMPANYA

Öte yandan bayram tatilinde ziyaret ettiği Erzurum’da iki yıldır kurban parasıyla bir kampanya başlattıklarını aktaran Cici, “İki senedir kurban paramız ile muhtaç durumda olan insanların bakkal defterlerini kapatıyoruz.  Hiç tanımadığımız insanların derdine derman olmaya çalıştık” dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP'li belediyeler gençlerimizi tarikat ve cemaat yurtlarına terk edemez!
CHP'li belediyeler gençlerimizi tarikat ve cemaat yurtlarına terk...
İzmir'de korkutan yangın! Dumanlar gökyüzünü kapladı
İzmir'de korkutan yangın! Dumanlar gökyüzünü kapladı