‘Haydi sen de kapının önüne bir kap su, bir kap mama bırak!’

‘Haydi sen de kapının önüne bir kap su, bir kap mama bırak!’

AK Parti İzmir Kadın Kolları Başkanı Dile Yıldız Büykdağ, sokak hayvanlarının beslenme ihtiyaçlarının karşılanması, toplumsal duyarlılığı artırmak ve dikkat çekmek için basın açıklaması düzenlerken ‘Haydi sen de sokaktaki dostlarımız için kapının önüne bir kap su, bir kap mama bırak!’ diye İzmirlilere seslendi.

25 Haziran 2020 - 14:08
Reklam

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığınca organize edilen, 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen, İzmir’de de İl Kadın Kolları Başkanlığınca yapılan; sıcak yaz günlerinde sokak hayvanlarının beslenmesine dikkat çekmek için basın açıklaması Konak Meydanı’nda gerçekleştirildi. Sahipsiz, sessiz can dostlarının, sokak hayvanlarının yanında olduklarını ifade eden İl Kadın Kolları Başkanı Dilek Yıldız Büyükdağ, ‘’Bizler AK Kadınlar olarak, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığımızca organize edilen, 81 ilimizde eş zamanlı olarak düzenlenen bu basın açıklamasını; sokak hayvanlarının beslenme ihtiyaçlarının karşılanması, toplumsal duyarlılığı artırmak ve dikkat çekmek amacıyla açıklamaktan gurur duyarız. Bizlerin görevi, Allah rızasını gözetmek, kendimizin olduğu kadar başkalarının ve yaratılmış diğer canlıların hayatlarını da gözeterek “Yaratılanı severim yaradandan ötürü!” düsturunca yaşamak ve dünyayı güzelleştirmektir. Dünya sahibi insanoğlu değildir. Bu mavi gezegende bizim kadar Yüce yaratıcının yaratmış olduğu diğer canlıların ve gelecek nesillerin de yaşama hakkı vardır. Bu hakka saygı göstermeli, emaneti yarınlara güzel bir şekilde taşımalıyız. Dünyayı bizimle paylaşan can dostlarımıza değer vermeli, onları korumalı ve hayatı onlarla paylaşmalıyız.’’ dedi.

Haydi sen de bir kap su, bir kap mama bırak…

Seslerini duyuramayan sahipsiz hayvanların, yaz mevsimi ile beraber gelen sıcak havanın getirmiş olduğu yemek, barınak ve su bulma gibi zorluklarla mücadele ettiğini belirten Başkan Büyükdağ, ‘’Özellikle pandemi ile beraber gelen kısıtlamalarda ve mevsimin de etkisiyle sıcaktan çok fazla etkilenen can dostlarımız ya bitkin düşüyor veya yaşamlarını kaybediyorlar. İki cihan serveri sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (SAV) hadis-i şerifinde "Bu dilsiz hayvanlar hakkında Allah'tan korkun!" diyerek bizleri uyarmıştır. Sahibi Allah olan sokak hayvanları için, belirli günlerde “Bir Kap Su, Bir Kap Mama” kampanyasına biz de AK Kadınlar olarak destek oluyoruz. Buradan İzmir’deki  gani gönüllü vatandaşlarımıza sesleniyoruz. ‘Haydi sen de sokaktaki dostlarımız için kapının önüne bir kap su, bir kap mama bırak!’ Bu merhamet çağrısına kulak veren, duyarlılık gösteren ve bizlerin çağrısına destek veren tüm vatandaşlarımızı gönülden kutlar, teşekkür ederiz.’’ dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Sokağa çıkma yasağı kalkıyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Sokağa çıkma yasağı...
Bebeğiyle denize atlayan kadın tutuklandı
Bebeğiyle denize atlayan kadın tutuklandı